Policja: Prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że znaleźliśmy ciało 5-letniego Dawida

Na konferencji prasowej Komenda Stołeczna Policji przekazała, że znalazła ciało dziecka i z prawdopodobieństwem "graniczącym z pewnością" może stwierdzić, że jest to 5-letni Dawid Żukowski.
Zobacz wideo

Przedstawiciel Komendy Stołecznej Policji na konferencji prasowej poinformował, że policjanci prowadzący poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego natrafili na ciało dziecka na trasie pomiędzy Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim przy trasie A2.

Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, jesteśmy przekonani, że jest to 5-letni Dawid, chłopiec, którego poszukiwaliśmy od północy z 10 na 11 lipca. Wskazuje na to wiele cech, ubiór. Będą oczywiście jeszcze przeprowadzone okazania z udziałem rodziny i z udziałem prokuratora. Jednak uznaliśmy, że ta informacja powinna zostać przekazana 

- powiedział Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji. Mrozek dodał też, że policja nie będzie już dziś ujawniać żadnych szczegółów dotyczących poszukiwań. - Prosimy o wyrozumiałość ze względu na rodzinę, która wczoraj pochowała ojca Dawida, a dziś straciła najmłodszego członka rodziny - zaapelował.

Funkcjonariusz prosił również, by ze względu na dobro rodziny i bliskich zmarłego dziecka, nie spekulować jak mógł wyglądać przebieg zdarzeń.

Policja w sobotę kontynuowała poszukiwania chłopca na trasie A2 w okolicy węzła Pruszków. To najprawdopodobniej tam odnaleziono ciało. Już wcześniej policja pracowała w tej okolicy.

Okolice węzła Pruszków na A2Okolice węzła Pruszków na A2 Google Maps

Szefowa resortu spraw wewnętrznych Elżbieta Witek i policja złożyli już oficjalnie wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich 5-latka. - Policja z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, odnalazła dziś ciało małego Dawida. Rodzinie chłopca składam wyrazy współczucia. Dziękuję służbom zaangażowanym w prowadzenie tak szeroko zakrojonych poszukiwań - napisała Witek na Twitterze. 

Odnalezienia ciała Dawida ŻukowskiegoOdnalezienia ciała Dawida Żukowskiego Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Wyborcza.pl

Zaginięcie i poszukiwania Daniela Żukowskiego

Poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego z Grodziska Mazowieckiego zaczęły się w środę 10 lipca, gdy matka chłopca zgłosiła jego zaginięcie. Ojciec dziecka, Paweł Ż., miał odwieźć syna do Warszawy, gdzie od jakiegoś czasu mieszkała jego matka.

Dawid nigdy tam jednak nie dotarł, a później okazało się jeszcze, że jego 32-letni ojciec popełnił samobójstwo. W akcji poszukiwawczej brały udział rekordowe liczby służb i funkcjonariuszy - operacja była największą dotychczas w Polsce.

Więcej o: