Pogrzeb ojca 5-letniego Dawida. "Zebraliśmy się nie jako sędziowie, ale jako bracia i siostry"

W piątek w Grodzisku Mazowieckim odbyły się uroczystości pogrzebowe 32-letniego ojca zaginionego Dawida Żukowskiego, który 10 lipca odebrał sobie życie. Wzięła w nich udział najbliższa rodzina i przyjaciele mężczyzny. - Módlmy się, by Bóg wybaczył mu jego doczesne uczynki. Zawsze jest nadzieja - powiedział ksiądz, który brał udział w pogrzebie.
Zobacz wideo

W czwartek media informowały, że pogrzebowi ojca Dawida Żukowskiego nie będą towarzyszyły uroczystości kościelne. Ostateczne rodzina jednak zdecydowała się na półgodzinne nabożeństwo, zamiast na mszę w kościele - informuje Wirtualna Polska. Oprócz rodziców mężczyzny, na cmentarzu pojawili się brat z rodziną, krewni, przyjaciele i współpracownicy ojca Dawida.

- Zebraliśmy się tutaj nie jako ława oskarżenia, jako sędziowie, a jako bracia i siostry Pawła, by go pożegnać - podkreślił ksiądz podczas nabożeństwa. - Módlmy się, by Bóg wybaczył mu jego doczesne uczynki. Zawsze jest nadzieja - dodał duchowny.

Urna z prochami 32-latka została pochowana na cmentarzu w Grodzisku Mazowieckim.

Zaginięcie 5-letniego Dawida. Ojciec chłopca popełnił samobójstwo

32-letni mężczyzna 10 lipca odebrał sobie życie. Niedługo potem okazało się, że zaginięcie jego syna, 5-letniego Dawida Żukowskiego, zgłosiła matka dziecka. Rodzice chłopca byli w separacji. Mężczyzna feralnego dnia około godziny 19:00 napisał kobiecie SMS o treści "Już nigdy nie zobaczysz syna". Kobieta jednak nie potraktowała wiadomości poważnie

Policja rozpoczęła poszukiwania zaraz po zgłoszeniu zaginięcia dziecka. Akcja trwa już dziewiątą dobę. Zaangażowali się w nią m.in. strażacy i Wojska Obrony Terytorialnej. Wykorzystane są również psy tropiące, drony i śmigłowce. Po chłopcu nadal nie ma śladu.

Dawid Żukowski ma 110 centymetrów wzrostu, jest szczupłej budowy ciała. Ma jasne włosy. W momencie zaginięcia był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki. Informacje związane z zaginięciem chłopca można zgłaszać do najbliższej jednostki policji lub dzwoniąc na numery telefonów 112 i 997.

Zaginiony Dawid ŻukowskiZaginiony Dawid Żukowski FOT. POLICJA

Więcej o:
Komentarze (95)
Ojciec 5-letniego Dawida został pochowany. "Zebraliśmy się nie jako sędziowie, ale jako bracia i siostry Pawła"
Zaloguj się
 • wszechpastor

  Oceniono 22 razy 18

  Nie wiemy co zaszło. Wyrazy współczucia dla rodziny. Jego rodzice stracili syna i pewnie wnuka. To jest tragedia.

 • lina555

  Oceniono 13 razy 11

  Biedne dziecko.

 • wredek123

  Oceniono 36 razy 10

  "Zebraliśmy się tutaj nie jako ława oskarżenia, jako sędziowie, a jako bracia i siostry"
  No proszę.... nawet księża czasami potrafią powiedzieć coś mądrego....
  .. a dziecko mam nadzieje jest zdrowe, daleko od tego kraju i jego porąbanego społeczeństwa...
  AMEN

 • ganro

  Oceniono 21 razy 7

  Mam jeszcze nadzieję, że jednak nie byłeś taki podły jak wszystko na to wskazuje. Dla rodziny wyrazy współczucia z powodu dziecka.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 10 razy 4

  Tylko tchórz tak się zachowuje,że popełnia samobójstwo po morderstwie. Służby celne orzekły,że nie mógł wywieżc dziecka nikt,chyba,że przebrany za dziewczynkę i fałszywym paszportem.

 • adri22

  Oceniono 10 razy 4

  Nie sądźcie, abyście i wy nie byli sądzeni... jakoś strasznie łatwo w tych internetach wypisywać co komu popadnie. Jeśli zrobił krzywdę swojemu dziecku w pierwszym rzędzie stanę i rzucę kamieniem, ale jakoś wierzę, że nie był aż tak podły. A podobno w tym kraju istnieje domniemanie niewinności... współczuję zarówno jego rodzinie jak i matce i jej rodzinie. Mam nadzieję, że Dawid żyje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX