Pogrzeb ojca 5-letniego Dawida. "Zebraliśmy się nie jako sędziowie, ale jako bracia i siostry"

W piątek w Grodzisku Mazowieckim odbyły się uroczystości pogrzebowe 32-letniego ojca zaginionego Dawida Żukowskiego, który 10 lipca odebrał sobie życie. Wzięła w nich udział najbliższa rodzina i przyjaciele mężczyzny. - Módlmy się, by Bóg wybaczył mu jego doczesne uczynki. Zawsze jest nadzieja - powiedział ksiądz, który brał udział w pogrzebie.
Zobacz wideo

W czwartek media informowały, że pogrzebowi ojca Dawida Żukowskiego nie będą towarzyszyły uroczystości kościelne. Ostateczne rodzina jednak zdecydowała się na półgodzinne nabożeństwo, zamiast na mszę w kościele - informuje Wirtualna Polska. Oprócz rodziców mężczyzny, na cmentarzu pojawili się brat z rodziną, krewni, przyjaciele i współpracownicy ojca Dawida.

- Zebraliśmy się tutaj nie jako ława oskarżenia, jako sędziowie, a jako bracia i siostry Pawła, by go pożegnać - podkreślił ksiądz podczas nabożeństwa. - Módlmy się, by Bóg wybaczył mu jego doczesne uczynki. Zawsze jest nadzieja - dodał duchowny.

Urna z prochami 32-latka została pochowana na cmentarzu w Grodzisku Mazowieckim.

Zaginięcie 5-letniego Dawida. Ojciec chłopca popełnił samobójstwo

32-letni mężczyzna 10 lipca odebrał sobie życie. Niedługo potem okazało się, że zaginięcie jego syna, 5-letniego Dawida Żukowskiego, zgłosiła matka dziecka. Rodzice chłopca byli w separacji. Mężczyzna feralnego dnia około godziny 19:00 napisał kobiecie SMS o treści "Już nigdy nie zobaczysz syna". Kobieta jednak nie potraktowała wiadomości poważnie

Policja rozpoczęła poszukiwania zaraz po zgłoszeniu zaginięcia dziecka. Akcja trwa już dziewiątą dobę. Zaangażowali się w nią m.in. strażacy i Wojska Obrony Terytorialnej. Wykorzystane są również psy tropiące, drony i śmigłowce. Po chłopcu nadal nie ma śladu.

Dawid Żukowski ma 110 centymetrów wzrostu, jest szczupłej budowy ciała. Ma jasne włosy. W momencie zaginięcia był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki. Informacje związane z zaginięciem chłopca można zgłaszać do najbliższej jednostki policji lub dzwoniąc na numery telefonów 112 i 997.

Zaginiony Dawid ŻukowskiZaginiony Dawid Żukowski FOT. POLICJA

Więcej o: