Szczegóły zeznań matki 5-letniego Dawida. Miała zakładać, że SMS od ojca to "złośliwość"

Jeden ze śledczych zdradził portalowi tvp.info szczegóły z zeznań matki 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego, którego od dziewięciu dni poszukuje policja. Kobieta miała nie potraktować poważnie SMS-a od ojca dziecka o treści: "już nigdy nie zobaczysz syna".
Zobacz wideo

Jednym z wątków w sprawie zaginięcia 5-letniego Dawida Żukowskiego jest zachowanie matki, która zaginięcie chłopca zgłosiła 10 lipca ok. północy. Jest to o tyle zastanawiające, że kilka godzin wcześniej otrzymała SMS-a od męża. Wiadomość brzmiała: "już nigdy nie zobaczysz syna". Jak ustalił portal tvp.info, kobieta twierdziła podczas przesłuchania, że uznała SMS-a za "kolejną złośliwość" ze strony męża.

Zaginięcie Dawida Żukowskiego. Przecieki z zeznań matki

- Z jej relacji wynika, że ojciec Dawida kilkakrotnie miał nie odwieźć chłopca do niej na czas. I nie reagował na jej ponaglenia. Kobieta musiała wtedy jechać po dziecko do Grodziska. Mąż miał tłumaczyć później swoje zachowanie, że np. Dawid zasnął i nie chciał go budzić - mówi informator portalu, który uczestniczy w śledztwie. 

Kobieta miała zeznać też, że w dniu zaginięcia Dawida pojechała do Grodziska Mazowieckiego, ale mieszkanie męża było zamknięte. Paweł Ż. miał też wyłączony telefon. Jak podaje portal, zaginięcie matka chciała zgłosić już o godzinie 22. Dzwoniła w tym celu na numer alarmowy, ale od dyspozytora usłyszała, że musi to zrobić osobiście na komisariacie. Po godz. 23 przyjechała na komendę w Grodzisku Mazowieckim i zgłosiła zaginięcie. 

Kobieta miała też zeznać, że jej mąż był dobry dla chłopca. Między godziną 18 a 19 dorośli rozmawiali ze sobą za pośrednictwem komunikatora internetowego. Z rozmowy nie miało wynikać, że dziecku może grozić niebezpieczeństwo ze strony ojca. 

Poszukiwania Dawida z Grodziska Mazowieckiego

Dawid Żukowski zaginął w okolicach Grodziska Mazowieckiego pod Warszawą. Poszukiwania trwają od środy 10 lipca, kiedy to matka chłopca zgłosiła jego zaginięcie. Ojciec miał odwieźć pięciolatka do Warszawy, gdzie od jakiegoś czasu mieszkała jego matka. Nigdy tam jednak nie dotarł. Później okazało się, że 32-letni mężczyzna popełnił samobójstwo. Nie było przy nim Dawida. Mimo przeszukania setek hektarów i zaangażowania w akcję poszukiwawczą rekordowo dużych zastępów policji, a także strażaków i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, wciąż nie wiadomo, gdzie jest chłopiec.

Dawid Żukowski ma 110 centymetrów wzrostu, jest szczupłej budowy ciała. Ma jasne włosy. W momencie zaginięcia był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki. Informacje związane z zaginięciem chłopca można zgłaszać do najbliższej jednostki policji lub dzwoniąc na numery telefonów 112 i 997.

Więcej o:
Komentarze (68)
Szczegóły zeznań matki Dawida. Miała zakładać, że SMS od ojca to "złośliwość"
Zaloguj się
 • ladne_sny

  Oceniono 16 razy 16

  to tragedia, nawet nie śmiem sobie wyobrażać, co czuje ta kobieta.

 • odysej2012

  Oceniono 26 razy 10

  Albo mało go znała, albo się pocieszała tymi myślami.
  Ogromne współczucie dla wszystkich....

 • jami100

  Oceniono 6 razy 6

  Może on sprzedał dziecko albo oddał za długi? To by wyjaśniło planowanie i nietypowe postępowanie feralnego dnia.

 • c.t.k

  Oceniono 12 razy 6

  Nie pokazujcie zdjęcia tego małego nieszczęśnika, przecież wiadomo, że nie błąka się przy autostradzie

 • bialynietoperz

  Oceniono 2 razy 2

  każdego dnia słuchamy komunikatów i ciągle nowe w nas budzą się możliwości tych czynów - chyba matka wiedziała o długach męża, nie była Polką czy może taki scenariusz być blisko faktów - matka zgłosiła później zaginięcie - ojciec miał czas ukryć dziecko czy nawet przekazać jej rodzinie ( pobyt w okolicy lotniska) - tylko dlaczego sms że nigdy nie zobaczy syna? Poprzednia żona też była Rosjanką może to była ustawka i oddał pod opiekę Dawida byłej żonie? - tak sobie myślę

 • dzidka17

  Oceniono 3 razy 1

  ja radzę szanownym dziennikarzom, którzy z uporem maniaka śledzą i pisząo każdym drobiazgu w tej sprawie-zaczekajcie aż sprawa się wyjasni i będzie pewnosc przebiegu zdarzeń .
  TO NIELUDZKIE i przykre dla Rodziny .

 • zelenyles

  0

  biedne, nieszczęśliwe dziecko

 • janviertrois

  Oceniono 16 razy 0

  Dzisiaj mamy kolejny odcinek tej sprawy. Współczesne polskie media uwielbiają motyw krwi i osocza. takie tematy są bardzo łatwe do redagowania, nie trzeba wysyłać ekipy dziennikarskiej w teren. Parę nowych wątków, te samo zdjęcie w powiększeniu lub w pomniejszeniu i znowu mamy magnez na reklamy. Statystycznie na świcie co kilka sekund lub minut ktoś dokonuje podobnej zbrodni. W takim razie, czy naprawdę warto zajmować się w mediach takimi sprawami? Przecież to sprawy dla prokuratora i psychiatrów. Po co ludzi karmić takimi tragediami? Może lepiej ruszyć w teren i zająć się naprawdę czymś pożytecznym, wolnym od skrajnych emocji? Amerykanie do tego stopnie zdziczeli emocjonalnie przez takie media, że co drugi film w kanałach amerykańskich to horror. Wątek przeważnie opiera się na tym, że ktoś kogoś zabija w bardzo wyszukany sposób, na przykład obcina mu głowę piłą łańcuchową, potem wiadro krwi, no i oczywiście reklama, np. rewelacyjnych nowych podpasek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX