46 ton za dużo. Inspekcja Transportu Drogowego wstrzymała transport spycharki gąsienicowej

Podkarpacka Inspekcja Transportu Drogowego oraz policja ze Stalowej Woli przeprowadziły kontrolę pojazdu, którym przewożono spycharkę gąsienicową. W jej trakcie okazało się, że pojazd ważył o 46 ton za dużo, a przewoźnik nie miał odpowiednich dokumentów.
Zobacz wideo

Transport nienormatywny jest ściśle regulowany określonymi przepisami prawa. Podczas kontroli pojazdu transportującego spycharkę gąsienicową okazało się, że przewoźnik złamał wiele norm. 

Za ciężki transport, brak zezwolenia. ITD zakazała transportu spycharki gąsienicowej

Inspektorzy z podkarpackiej Inspekcji Transportu Drogowego i stalowowolskiej policji dokonali kontroli pojazdu, którego masa całkowita była przekroczona o ponad 100 procent. Zamiast maksymalnych 40, pojazd z ładunkiem ważył aż 86,5 tony. Pojazd był także o blisko 6 metrów za długi i o ponad 70 centymetrów za szeroki.Co więcej, kierowca pojazdu nie miał odpowiedniego zezwolenia - zamiast wymaganej w tym przypadku kategorii VII, mężczyzna okazał inspektorom zezwolenie kategorii V.

Funkcjonariusze ITD i policji zakazali dalszego transportu spycharki gąsienicowej. Został on wstrzymany do czasu uzyskania przez polskiego przewoźnika dokumentu właściwej kategorii. "Konsekwencją braku wymaganego zezwolenia, ale też niewłaściwego pilotowania transportu, są wszczęte przez Inspekcję dwa postępowania administracyjne zagrożone karami finansowymi" - czytamy na stronie ITD.

Więcej o: