Krynica-Zdrj: Pracownica restauracji otworzya list. Wypad z niego rcy proszek

Pracownica jednej z restauracji w Krynicy-Zdroju, znajdujcej si na ulicy Puaskiego, otworzya w pracy list, ktrego bya adresatk. Z koperty wypad list z pogrkami oraz biay, rcy proszek. Kobieta zostaa poparzona. Przetransportowano j do szpitala.

Do zdarzenia doszło 17 lipca po godzinie 11:00. Biały proszek znajdujący się w liście obsypał odzież, lewą rękę oraz prawe kolano pracownicy restauracji. Na miejsce wezwano straż pożarną oraz pogotowie.

Tajemniczy list w restauracji w Krynicy-Zdroju. Strażacy wykluczyli możliwość zagrożenia biologicznego

Do restauracji na ul. Pułaskiego w Krynicy-Zdroju przyjechali strażacy z grupy chemiczno-ekologicznej z Nowego Sącza oraz zespół rozpoznania chemicznego z Tarnowa. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania wykluczono możliwość zagrożenia biologicznego. Strażacy zabezpieczyli biały proszek, kopertę, a także koszulkę, którą miała na sobie poszkodowana pracownica restauracji. Zebrany materiał przekazano policji.

Miejsce, w którym rozsypał się proszek, a także sprzęt strażacki poddano dekontaminacji - procesowi polegającemu na usunięciu i dezaktywacji szkodliwej substancji. Osoby, które miały jakikolwiek kontakt z proszkiem z tajemniczego listu zostały objęte opieką medyczną. Akcja straży pożarnej trwała cztery godziny.