Prognoza pogody na tydzień [22-28 lipca]. Od środy powrót wysokich temperatur

Prognoza pogody na tydzień 22-28 lipca. Według wstępnych prognoz meteorologów w tym tygodniu możemy liczyć na bardziej słoneczną i ciepłą pogodę. Po deszczowym początku tygodnia, a dokładniej od środy, w Polsce znowu zapowiadane są temperatury od 26 do 31 stopni.
Zobacz wideo

Od środy meteorolodzy zapowiadają powrót wyższych temperatur. Do końca tygodnia termometry w niektórych zachodnich regionach będą niemal codziennie pokazywały temperaturę od 30 do 31 stopni.

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. Deszczowy początek tygodnia, później będzie już coraz cieplej

W poniedziałek najniższe temperatury od 22 do 23 stopni zapowiadane są w województwach pomorskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim. W pozostałych regionach termometry pokażą od 24 do 27 stopni. Większe rozpogodzenia prognozowane są dopiero w drugiej części dnia. W całym kraju meteorolodzy przewidują przelotne opady deszczu. Dodatkowo burze pojawią się w centrum i na południu kraju. We wtorek Polska podzieli się na pochmurny i deszczowy wschód oraz słoneczny zachód i północ kraju. Tego dnia deszcz zapowiadany jest w Białymstoku, Łodzi, Opolu, Katowicach, Krakowie i Rzeszowie. Burze spodziewane są w województwach mazowieckim, lubelskim i świętokrzyskim. We wtorek synoptycy przewidują od 22 stopni w Gdańsku do nawet 28 stopni w Zielonej Górze. W środę bezchmurne niebo zdominuje już całą Polskę. Burze prognozowane są tylko na Podkarpaciu, w pozostałych województwach będzie słonecznie. Od tego dnia zapowiadany jest także znaczny wzrost temperatury. W całym kraju będzie od 26 stopni na wschodzie do nawet 31 stopni na zachodzie kraju.

Prognoza pogody na czwartek i piątek. Kolejne dni zapowiadają się z bardzo słoneczną pogodą

W czwartek i piątek przewidywana jest bardzo podobna pogoda. W całym kraju będzie dużo słońca. Meteorolodzy nie prognozują w te dni żadnych opadów deszczu. Dodatkowo w Polsce zapowiadane są wysokie temperatury. W czwartek od 25 do 26 stopni będzie w województwach pomorskim, lubelskim i podkarpackim. Najcieplejszy dzień z temperaturą 30 i 31 stopni przewidywany jest kolejno w Bydgoszczy i Łodzi. W pozostałych regionach od 27 do 29 stopni. Podobnie będzie w piątek. 25 stopni pokażą termometry w Gdańsku, a 27 w Lublinie, Rzeszowie i Katowicach. 28 stopni zapowiadanych jest na zachodzie i w centrum kraju. Najwięcej, 30 stopni, pokażą termometry w Olsztynie, Białymstoku, Łodzi i Kielcach.

Pogoda na weekend. Meteorolodzy zapowiadają słoneczny i bardzo ciepły koniec tygodnia

W weekend możemy oczekiwać kontynuacji słonecznej pogody. W sobotę większe zachmurzenie i deszcz zapowiadany jest tylko na Podlasiu. Z kolei w niedziele lokalne opady przewidywane są w województwach podkarpackim i świętokrzyskim. Pierwszego dnia weekendu temperatury od 26 do 27 stopni prognozowane są na Pomorzu, Lubelszczyźnie i Podlasiu. Najcieplejszy dzień i 30 stopni zapowiadany jest na zachodzie kraju. W pozostałych miejscach od 28 do 29 stopni. W niedzielę meteorolodzy przewidują od 26 stopni na północy do 30 stopni na zachodzie kraju.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: