Wielkopolska: Zaginęła 16-letnia Amelia Florczyk. Matka apeluje o pomoc. Córka ma zespół Aspergera

We wtorek 16 lipca w Miejskiej Górce koło Rawicza (woj. wielkopolskie) zaginęła 16-letnia Amelia Florczyk. Nastolatka wyszła z domu, bo miała pójść do kolegi. Nie dotarła do jego domu. Amelia ma zespół Aspergera.
Zobacz wideo

O zaginięciu 16-letniej Amelii Florczyk poinformowała na Facebooku jej mama. "Amelia może być w każdej części Polski" - czytamy w ogłoszeniu.

Miejska Górka: Zaginęła Amelia Florczyk. Nastolatka może zachowywać się "dziwnie". Ma zespół Aspergera

Amelia Florczyk ma 163 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała i proste włosy do ramion w kolorze ciemny blond. Nosi grzywkę oraz okulary. Z domu wyszła ubrana w czarne, zapinane buty typu lakierki, ciemnogranatowe jeansy, granatową koszulkę i jasnoszarą, rozpinaną bluzę z kapturem z obrazkiem Hello Kitty na plecach. 

"Amelia jest nastolatką z zespołem Aspergera. Z tego powodu oraz napadów lękowych może (ale nie musi) zachowywać się 'dziwnie'- sztywno chodzić, machać rękami" - pisze mama Amelii, która prosi o pomoc w poszukiwaniach jej córki. 

Wszystkie osoby, które posiadają informacje na temat miejsca pobytu Amelii Florczyk proszone są o kontakt z policją pod numerem telefonu 112 lub (065) 546 62 00.

Czym jest zespół Aspergera?

Zespół Aspergera to zaburzenie rozwoju, mieszczące się w spektrum autyzmu. Objawia się m.in. upośledzeniem umiejętności społecznych, trudnością w akceptowaniu zmian oraz ograniczoną elastyczność myślenia przy braku upośledzenia umysłowego. Zdarza się, że osoby z zespołem Aspergera mają zawężone, często obsesyjne zainteresowania. Zespół Aspergera może mieć podłoże genetyczne, ale podatności na tę formę autyzmu sprzyjają także m.in. urazy okołoporodowe oraz poważne infekcje.

Więcej o: