"Gazeta Polska" drukuje naklejki "Strefa wolna od LGBT". "Czy ktoś w redakcji słyszał o nazistach?"

Jak zapowiedziała "Gazeta Polska", wkrótce tygodnik wypuści na rynek naklejki z hasłem "Strefa wolna od LGBT". Homofobiczny pomysł zbiera coraz więcej krytycznych komentarzy. Przez wielu porównywany jest do antyżydowskiej polityki w Niemczech tuż przed II wojną światową.

"Gazeta Polska" to tygodnik prawicowo-konserwatywny, otwarcie popierający politykę PiS. Tezy prezentowane w nim przez dziennikarzy nierzadko są szeroko krytykowane. Takich reakcji doczekał się również najnowszy pomysł czasopisma.

"Gazeta Polska" chce stref wolnych od LGBT

"Strefa wolna od LGBT" - naklejka wkrótce z "Gazetą Polską" - napisał tygodnik na oficjalnym koncie na Twitterze. Naklejka ma być dostępna razem z gazetą od 24 lipca.

Pod wpisem posypały się krytyczne komentarze w stosunku do tygodnika. Wielu widzi w naklejce o takiej treści analogię do polityki nazistowskiej, która przed II wojną światową i w jej trakcie zakazywała Żydom, a później też innym obywatelom okupowanych krajów, przebywania w niektórych miejscach. 

Pomysł "Gazety Polskiej" porównany do pomysłów Goebbelsa

W takim tonie wypowiedział się m.in. Mateusz Goździkowski, członek Wiosny Roberta Biedronia. "Jedno ze zdjęć pochodzi z dodatku do Gazety Polskiej, czasopisma powiązanego z PiS. Drugie zdjęcie jest dziełem nazistów. Polska XXI w. i Niemcy lat '30 XX w. Tak daleko, a tak blisko" - stwierdził. Na drugiej fotografii widać transparent z napisem po niemiecku: "Miasto wolne od Żydów". 

Wśród komentujących znalazł się też Robert Maślak, ekspert partii Biedronia ds. ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. "Joseph Goebbels, Niemcy, luty 1943 "Berlin jest wolny od Żydów”. "Gazeta Polska", Polska, lipiec 2019" - napisał.

Partia Razem: Obrzydliwe

Komentarz do pomysłu "Gazety Polskiej" pojawił się również na oficjalnym koncie na Twitterze partii Razem. "Pamiętacie, jak prawica straszyła tzw. no-go zones?" - zapytano. "Dzięki tej samej prawicy doczekaliśmy się własnych stref no-go. Obrzydliwe" - dodano.

"Ciekawe, jak chcą to wyegzekwować? Najpierw różowe winkle, potem ostateczne rozwiązanie?" - zapytał Jakub Medek, dziennikarz Radia TOK FM, również nawiązując do polityki prowadzonej w nazistowskich Niemczech.

"Czy ktoś w redakcji słyszał może kiedyś o nazistach?"- zapytała z kolei Kalina Błażejowska z "Tygodnika Powszechnego". 

Jak zauważył jeden z użytkowników Twittera, wpis reklamujący homofobiczną naklejkę, podała dalej radna PiS ze Słupska Anna Mrowińska.

Więcej o:
Komentarze (629)
"Gazeta Polska" drukuje naklejki "Strefa wolna od LGBT". "Czy ktoś w redakcji słyszał o nazistach?"
Zaloguj się
 • cmok_wawelski

  Oceniono 56 razy 36

  Przyprawiaja buzie w miejscu gdzie maja d...
  Ale spoko, agencje prasowe takiego kwiatka podchwyca na bank i pojdzie w swiat jaki za..ty kraik na wschodnich obrzezach Europy.

  P.S.
  Przychodzi facet do kiosku i pyta czy jest 'Gazeta Polska'.
  - Jest.
  - A czy mozna zobaczyc okladke?
  - Prosze bardzo.
  Facet spojrzal, skrzywil sie, podziekowal i poszedl.

  I tak co tydzien przez wiele miesiecy.
  Wreszcie kioskarka nie wytrzymala i pyta:

  -A dlaczego Pan ciagle chce te okladke Gazety Polskiej widziec?
  - Bo ja prosze Pani od czasow Smolenska nie dotykam sie juz zadnych mediow. Po prostu nie chce sie denerwowac, chce dluzej zyc.
  - No ale czego Pan oczekuje na tej okladce?
  - Sa dwie mozliwosci, albo ze juz nie ma Gazety Polskiej i nie bedzie albo nekrologu.
  - Ale nekrologi sa z tylu.
  - Ten bedzie z przodu.

 • polakadam

  Oceniono 54 razy 30

  Sakiewicz jest gejem?
  Z badań opublikowanych w maju 2016 w "Dzienniku Medycyny Seksualnej" ("The Journal of Sexual Medicine") wynika, że mężczyźni deklarujący poglądy homofobiczne, odruchowo wykazują pozytywną reakcję na obrazy przedstawiające zachowania homoseksualne. Eksperyment przeprowadzono na 338-osobowej, grupie badanych. Badanie składało się z dwóch części. W pierwszej mężczyźni zaznaczali na skali poziom swojego negatywnego nastawienia do gejów. Następnie naukowcy śledzili ich reakcje na bodźce o charakterze homoseksualnym. Obserwowano, jak oddziaływają na nich zdjęcia osób tej samej płci o charakterze erotycznym. Na końcu zmierzono, którym obszarom ciała fotografowanych osób się przyglądali i jak długo to robili. Mężczyźni, którzy ocenili swój poziom homofobii wysoko, dłużej i intensywniej wpatrywali się w fotografie o charakterze gejowskim niż heteroseksualnym; reagowali na nie pobudzeniem. - Niektórzy homofobiczni mężczyźni przeżywają konflikt pomiędzy swoimi świadomymi a instynktownymi reakcjami - powiedział Boris Cheval, przewodniczący badań. - Deklarują, że są przeciwko gejom, ale wykazują odruchowe zainteresowanie płciowe na widok homoseksualnych bodźców.

 • krynolinka

  Oceniono 49 razy 29

  Konserwatywni w szczuciu. Źle to pachnie a nawet śmierdzi. Tylko, że obecna władza ośmiela a nawet zachęca do takich zachowań.

 • acoristis

  Oceniono 44 razy 28

  Która gazeta lub czasopismo zdobędzie się na odwagę i wydrukuje nalepki "Strefa wolna od pisu". Chętnie powieszę na drzwiach.

 • kuba161048

  Oceniono 36 razy 22

  No to potrzebne będą naklejki ( Tylko dla pedofili ) zapotrzebowanie jest dosyć duże w każdej parafii .

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 22 razy 18

  No i po "polityce miłości" Kaczyńskiego zanim się zaczęła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX