Bielsko-Biała. Mężczyzna jechał ekspresówką i spychał samochody. Poszukuje go policja

Kierowca fiata bravo mknął drogą ekspresową S1 i spychał jadące prawym pasem samochody. W trakcie jazdy uderzył w trzy auta. Wszystko nagrała kamera, mężczyzna jest poszukiwany przez policję.
Zobacz wideo

Wideo pokazujące niebezpieczną szarżę na S1 opublikował portal bielskiedrogi.pl. Na nagraniu widzimy, jak poruszający się po lewym pasie kierowca fiata bravo spycha auta jadące z prawej strony. Portal informuje, że kierowca taranując auta, uszkodził łącznie pięć samochodów. Policja jednak potwierdza, że uderzył w trzy pojazdy. - We wtorek ok. godz. 14:30 na drodze ekspresowej S1 w Bielsku-Białej kierowca fiata bravo, poruszający się lewym pasem ruchu, zjeżdżał na prawy pas i uderzał w  samochody - mówi nam asp. Ilona Michalczyk z policji w Bielsku-Białej. Jak dodaje, auta, w które uderzał fiat, "były albo w trakcie wyprzedzania tego fiata, albo już po tym manewrze".

Bielsko-Biała. Kierowca fiata spychał inne samochody na ekspresówce

 

Mężczyzna oddalił się w kierunku Żywca. Policja ustaliła numery rejestracyjne pojazdu i dotarła do właścicielki, okazało się jednak, że mężczyzna, który mógł kierować pojazdem we wtorek, był nieuchwytny. Najpierw rodzina informowała, że mężczyzna zaginął, później, że prawdopodobnie znajduje się zagranicą. Policja cały czas go poszukuje, zastrzega jednak, że nie ma pewności, czy to na pewno on uderzał w samochody. - To jest weryfikowane. Był w posiadaniu samochodu, a czy dalej komuś nie użyczył - to będzie przedmiotem naszych ustaleń - mówi asp. Michalczyk.

Więcej o: