Dolny Śląsk. Specgrupa "Speed" dostała nowe radiowozy. Będą ścigać agresywnych kierowców

Nowe oznakowane i nieoznakowane radiowozy trafiły już do dolnośląskich komend policji. Najnowsze samochody będą wykorzystywane m.in. przez nową specgrupę Speed, która zajmie się ściganiem agresywnych kierowców.
Zobacz wideo

Do dolnośląskich komend policji trafiło pięć samochodów marki BMW i pięć aut marki Volkswagen T6, które już niedługo wyjadą na drogi województwa. Wśród nowych aut znajdują się zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane radiowozy.

Nowe radiowozy będą kontrolować kierowców na Dolnym Śląsku. W regionie powstanie też specgrupa "Speed"

Nieoznakowane radiowozy VW Transporter 6 będą wykorzystywane przez policję w Środzie Śląskiej, Jaworze, Kamiennej Górze, Złotoryi czy Ząbkowicach Śląskich. Z kolei oznakowane i nieoznakowane pojazdy marki BMW trafią do policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Wszystkie pojazdy wyposażone zostały w wideorejestratory i będą wykorzystywane do zwiększenia poziomu bezpieczeństwach na drogach. Koszt zakupu 10 samochodów wyniósł prawie 1,8 mln złotych.

Podczas przekazania radiowozów poinformowano o stworzeniu na Dolnym Śląsku specjalnej grupy "Speed", której celem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze. Specgrupa, podobnie jak w innych miejscowościach, utworzona zostanie z najbardziej doświadczonych funkcjonariuszy.

Zgodnie z komunikatem policji od listopada do połowy czerwca tego roku grupa "Speed" skontrolowała ponad 13300 pojazdów oraz nałożyła ponad 7700 mandatów karnych. W wyniku kontroli prowadzonych przez tę specgrupę aż 2045 kierowców straciło uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Przyczyną zazwyczaj była brawurowa jazda.

Więcej o: