14-latka zginęła w wypadku w Horodyszczach. Auto prowadziło prawdopodobnie dziecko

W Horodyszczach doszło do wypadku samochodowego, w wyniku, którego zginęła 14-latka. W aucie podróżowało jeszcze troje dzieci w wieku 12-14 lat. Prawdopodobnie jedno z nich prowadziło pojazd i nie ustąpiło pierwszeństwa.
Zobacz wideo

We wtorek o godzinie 17 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych w miejscowości Horodyszcze w powiecie bialskim (woj. lubelskie). W wyniku wypadku zginęła nastolatka. 

Śmiertelny wypadek w Hordyszczach. W aucie czworo nastolatków

Jak informuje portal lublin112.pl zderzyły się volkswagen i opel. W pierwszym z samochodów podróżowało czworo nastolatków w wieku od 12 do 14 lat. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że volkswagen nie ustąpił pierwszeństwa wyjeżdżając z drogi podporządkowanej. Do tej pory nie udało się ustalić, kto kierował samochodem. Podejrzewa się jednak, że mogło być to jedno z dzieci. Z informacji, do których dotarła "Gazeta Wyborcza" z Lublina, wynika, że volkswagen należał do rodziny jednej z ofiar wypadku - miał je wziąć 14-letni chłopak.

W wyniku wypadku ucierpiały wszystkie osoby z volkswagena. 14-letnia dziewczyna, pomimo reanimacji, zmarła. Pozostała trójka nastolatków trafiła do szpitala w Lublinie. Osobom, które podróżowały oplem nic się nie stało.  

Więcej o: