Warszawa. 75-latka zmarła po oblaniu kwasem. Prokuratura zwolniła podejrzanego o współudział

Prokuratura Warszawa Praga Północ zwolniła z aresztu 51-letniego mężczyznę o pomoc w zabójstwie 75-letniej kobiety w 2014 roku. Adam J. miał zawieźć na miejsce zbrodni innego podejrzanego, który oblał kwasem mieszkankę warszawskiej Pragi. W wyniku ataku kobieta zmarła.
Zobacz wideo

Jak dowiedział się portal tvp.info Adam J. został wypuszczony po wpłaceniu 100 tysięcy złotych poręczenia majątkowego. Według nieoficjalnych informacji prokuratorzy nie mieli wystarczająco silnych dowodów, by przedłużać areszt podejrzanego (świadek, który go wskazał, był z nim skonfliktowany). 51-latek został objęty dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju. W areszcie przebywają nadal zleceniodawca oraz bezpośredni wykonawca zbrodni.

Warszawa. Prokuratura wypuściła podejrzanego w sprawie oblania kwasem 75-letniej kobiety

Do zabójstwa 75-latki doszło 24 marca 2014 roku przy ulicy Jagiellońskiej na warszawskiej Pradze Północ. Anna O. tego dnia zjeżdżała windą ze swoim psem. Gdy winda zatrzymała się na jednym z pięter, nieznany sprawca otworzył drzwi i oblał kobietę kwasem siarkowym. Zaatakowanej kobiecie próbowała pomóc jej sąsiadka, która także doznała poparzeń. Po kilku tygodniach 75-latka zmarła.

Po pięciu latach od zabójstwa na policję zgłosiła się osoba, która wskazała trzech sprawców. Jednym z nich okazał się 51-letni Maciej M. który wcześniej odpowiadał za groźby karalne kierowane pod adresem sąsiadek. Zamordowana kobieta miała składać zeznania jako świadek w sprawie karnej prowadzonej przeciwko Maciejowi M. Mężczyzna ten usłyszał zarzut podżegania do zabójstwa. Z kolei Piotr G. oskarżony został o dokonanie zabójstwa w zamiarze ewentualnym, ponieważ według informatora to właśnie on oblał kobietę kwasem. Natomiast Adam J. jest podejrzany o pomocnictwo w zabójstwie, które polegało na zawiezieniu na miejsce przestępstwa Piotra G. 

Więcej o: