20 plakatów akcji "Plaża bez peta" zerwanych w Świnoujściu. "Ktoś się dobrze bawił"

Ok. 20 plakatów akcji "Plaża bez peta" organizowanej przez Gazeta.pl we współpracy z Greenpeace Polska zostało zerwanych z ciągu pieszego wzdłuż plaży w Świnoujściu. Miasto jednak nie chce odpuszczać i zamierza przykleić tam nowe.
Zobacz wideo

Plakaty promujące akcję "Plaża bez peta", nawiązujące do słynnej grafiki autorstwa Andrzeja Pągowskiego, zostały powieszone w piątek na ciągu pieszym wzdłuż plaży w Świnoujściu. Było to 20 plakatów w rozmiarze A3. W nocy z piątku na sobotę ktoś jednak postanowił je zerwać.

- Trudno powiedzieć, czy nie podobało się to komuś, kto pali. Musiała to być jakaś grupa, która "dobrze się bawiła". Być może byli to palacze, ale trudno powiedzieć - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Anna Kryszan, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji "Wyspiarz" w Świnoujściu. 

Tej samej nocy została uszkodzona jedna z wież ratowniczych, niewykluczone, że obie sytuacje mają wspólnego sprawcę lub sprawców.

Świnoujście nie zamierza jednak odpuszczać. Nowe plakaty pojawią się tam już wkrótce.

Akcja Plaża bez peta - dołączają kolejne miastaAkcja Plaża bez peta - dołączają kolejne miasta Gazeta.pl

Na Gazeta.pl trwa wakacyjna akcja "Plaża bez peta". Dowiedz się, dlaczego warto się do niej przyłączyć. Wspólnie stworzymy mapę plaż bez petów - czystych, cudownych miejsc na polskim brzegu. Jeśli chcesz, by znalazło się na niej twoje miasto lub biznes, napisz do nas: plazabezpeta@agora.pl.

Partnerem naszej akcji jest Greenpeace, który tego lata przeprowadzi m.in. "audyt" plaż nad Bałtykiem, by realnie ocenić, jakim problemem jest ich zaśmiecenie przez niedopałki papierosów czy jednorazowy plastik. Organizacja zachowuje pełną niezależność, nie przyjmuje datków od rządów i firm, dlatego zachęcamy do jej wspierania TUTAJ >>

Więcej o:
Komentarze (46)
20 plakatów akcji "Plaża bez peta" zerwanych w Świnoujściu. "Ktoś się dobrze bawił"
Zaloguj się
 • motyw4

  Oceniono 31 razy 25

  Najlepszym miejscem na wypoczynek dla prawdziwego polskiego suwerena jest Władysławowo. Na plaży swojski brud, syf, smród, walające się plastikowe butelki i worki. Zamiast rześkiej morskiej bryzy - smród dymu z petów i piwnych wyziewów, a swojski klimat uzupełniają wszędzie walające się kapsle, pety, puszki po piwie i szkło z rozbitych butelek. Dodatkowe atrakcje to widok tłustych, spasionych menów w koszulkach – żonobijkach i ich lejdis oraz wytatuowanych przedstawicieli młodego pokolenia – młodych, aktywnych, dyspozycyjnych, znakomicie współpracujących w grupach korpo szczurków, którzy swoimi Skodami kombi w dizlu najchętniej wjechaliby na plaże gdyby się dało, a którzy gromkim krzykiem popisują się przed całym światem demonstrując sukces jaki osiągnęli w życiu prywatnym jak i zawodowym. Do tego madki z tłumem rozwrzeszczanych bachorów, w ubraniu w stylu worek i w sandałach, dla których szczanie przez ich bąbelka do piachu na plaży to element pierwotnego kontaktu z naturą. Uroku dodaje smród frytury, smażonych kurczaków, ryb i kebabów, bud z chińską tandetą oraz porykiwania wczasowiczów spacerujących z puszką żubra w łapie po deptaku i ich wytapetowanych panienek. Zewsząd dobiegają dźwięki disko polo – ulubionej muzyka Polaków. No – kurort po prostu.

 • dezyderymarchewka

  Oceniono 29 razy 17

  Oho, suweren się wnerwił.
  Suweren nie lubi jak mu się wytyka palcem jego prostactwo. Suweren nazywa to szkalowaniem, a za takie coś suwerenowe media natychmiast zaczną grzebać w życiorysie i na pewno coś znajdą, aby zdyskredytować wytykającego.
  Zaraz na paskach TVP INFO pojawi się coś na władze Świnoujścia.

 • wielkioprawca

  Oceniono 18 razy 12

  Nie popieram ale rozumiem.
  Plaża bez peta? Toż to nie po katolicku. Co na to dyrektor Rydzyk?

 • andree111111

  Oceniono 14 razy 10

  Zapijaczone bydło robiło sobie selfie.

 • bombadilwlocie

  Oceniono 8 razy 6

  To pewnie uchodźcy. Albo geje. No bo niemożliwe, żeby Prawdziwi Polacy.

 • po_co_login

  Oceniono 12 razy 6

  Pewnie zaprotestowali przeciwko kampanii nienawiści, jaką rozpętaliście przeciwko palaczom.

 • kotmiki

  Oceniono 8 razy 4

  brzydzę się polactwem tym chamskim prostackim plebsem z rynsztoka nie znającym polszczyzny ,grillującymi gowniane kiełbasy mięsopodobne i chlejącycm szczochy piwne z puszek

 • barrt21

  Oceniono 14 razy 4

  pincetplusy potrzebowały na podtarcie życi po defekacji w pobliskim rowie

 • plastikpiokio

  Oceniono 9 razy 3

  widać i słychać że w swinoujsciu panoszy się chuliganstwo i warcholstwo ostatnio oglądając kamerki widziałem jak kilku młodzieniaszków na dachu wieżowca przy władysława IV piło piwko i grało w piłkę pustymi puszkami --durnota na maksa .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX