20 plakatów akcji "Plaża bez peta" zerwanych w Świnoujściu. "Ktoś się dobrze bawił"

Ok. 20 plakatów akcji "Plaża bez peta" organizowanej przez Gazeta.pl we współpracy z Greenpeace Polska zostało zerwanych z ciągu pieszego wzdłuż plaży w Świnoujściu. Miasto jednak nie chce odpuszczać i zamierza przykleić tam nowe.
Zobacz wideo

Plakaty promujące akcję "Plaża bez peta", nawiązujące do słynnej grafiki autorstwa Andrzeja Pągowskiego, zostały powieszone w piątek na ciągu pieszym wzdłuż plaży w Świnoujściu. Było to 20 plakatów w rozmiarze A3. W nocy z piątku na sobotę ktoś jednak postanowił je zerwać.

- Trudno powiedzieć, czy nie podobało się to komuś, kto pali. Musiała to być jakaś grupa, która "dobrze się bawiła". Być może byli to palacze, ale trudno powiedzieć - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Anna Kryszan, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji "Wyspiarz" w Świnoujściu. 

Tej samej nocy została uszkodzona jedna z wież ratowniczych, niewykluczone, że obie sytuacje mają wspólnego sprawcę lub sprawców.

Świnoujście nie zamierza jednak odpuszczać. Nowe plakaty pojawią się tam już wkrótce.

Akcja Plaża bez peta - dołączają kolejne miastaAkcja Plaża bez peta - dołączają kolejne miasta Gazeta.pl

Na Gazeta.pl trwa wakacyjna akcja "Plaża bez peta". Dowiedz się, dlaczego warto się do niej przyłączyć. Wspólnie stworzymy mapę plaż bez petów - czystych, cudownych miejsc na polskim brzegu. Jeśli chcesz, by znalazło się na niej twoje miasto lub biznes, napisz do nas: plazabezpeta@agora.pl.

Partnerem naszej akcji jest Greenpeace, który tego lata przeprowadzi m.in. "audyt" plaż nad Bałtykiem, by realnie ocenić, jakim problemem jest ich zaśmiecenie przez niedopałki papierosów czy jednorazowy plastik. Organizacja zachowuje pełną niezależność, nie przyjmuje datków od rządów i firm, dlatego zachęcamy do jej wspierania TUTAJ >>

Więcej o: