Policja odpowiada na doniesienia o krwi na ubraniach ojca Dawida. Zapewnia, że będzie szukać 5-latka do skutku

Policja odniosła się do doniesień portalu Fakt24.pl na temat krwi, która miała zostać wykryta na ubraniu ojca Dawida Żukowskiego. Przedstawiciel KSP tłumaczył, że służby nie mają ostatecznych wyników ekspertyz. Zapewnił również, że policja będzie szukała 5-letniego chłopca do skutku.
Zobacz wideo

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji kom. Sylwester Marczak na konferencji prasowej odniósł się do informacji portalu Fakt24.pl. Serwis na podstawie własnych nieoficjalnych ustaleń donosił, że na odzieży ojca Dawida Żukowskiego oraz w jego aucie natrafiono m.in. na ślady krwi.

Nie ma jeszcze ostatecznych wyników ekspertyz. Powoływanie się na jakiekolwiek źródła jest w tym przypadku dużym nieporozumieniem. Badania, jeżeli chodzi o odzież ojca Dawida, nie zostały jeszcze rozpoczęte, ponieważ czekamy cały czas na właściwe przygotowanie tego ubrania

- mówił kom. Marczak.

Dodał, że analiza kryminalistyczna wciąż trwa i policja czeka na jej wyniki. - Wyniki tych ekspertyz nie są ostateczne, ciągle na nie czekamy - powtarzał.

Rzecznik KSP zaznaczył również, że policja dalej będzie poszukiwać 5-letniego Dawida Żukowskiego. - Jeśli będzie potrzeba, to będą prowadzone nawet tygodnie i jeszcze dłużej, do skutku. Do skutku, czyli do czasu, gdy odnajdziemy Dawida - powiedział.

Marczak apelował również, by na ten moment nie zajmować się sytuacją w rodzinie 5-latka. Co jednak stało się z Dawidem Żukowskim? Policja ma kilka hipotez, ale żadnej nie upublicznia, a każdego dnia blisko 100 funkcjonariuszy pracuje nad sprawą - wynika z relacji Marczaka.

Poszukiwania Dawida Żukowskiego

Wtorek to szósty dzień poszukiwań 5-letniego Dawida Żukowskiego z Grodziska Mazowieckiego. 10 lipca około północy jego zaginięcie zgłosiła matka, gdy ojciec nie odwiózł dziecka w umówionym czasie. Z informacji policji wynika, że ojciec zabrał Dawida z domu w Grodzisku Mazowieckim, a następnie popełnił samobójstwo.

Dawid Żukowski ma 110 centymetrów wzrostu, jest szczupłej budowy ciała. Ma jasne włosy. W momencie zaginięcia był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki. Informacje związane z zaginięciem chłopca można zgłaszać do najbliższej jednostki policji lub dzwoniąc na numery telefonów 112 i 997.

Więcej o: