Policja odpowiada na doniesienia o krwi na ubraniach ojca Dawida. Zapewnia, że będzie szukać 5-latka do skutku

Policja odniosła się do doniesień portalu Fakt24.pl na temat krwi, która miała zostać wykryta na ubraniu ojca Dawida Żukowskiego. Przedstawiciel KSP tłumaczył, że służby nie mają ostatecznych wyników ekspertyz. Zapewnił również, że policja będzie szukała 5-letniego chłopca do skutku.
Zobacz wideo

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji kom. Sylwester Marczak na konferencji prasowej odniósł się do informacji portalu Fakt24.pl. Serwis na podstawie własnych nieoficjalnych ustaleń donosił, że na odzieży ojca Dawida Żukowskiego oraz w jego aucie natrafiono m.in. na ślady krwi.

Nie ma jeszcze ostatecznych wyników ekspertyz. Powoływanie się na jakiekolwiek źródła jest w tym przypadku dużym nieporozumieniem. Badania, jeżeli chodzi o odzież ojca Dawida, nie zostały jeszcze rozpoczęte, ponieważ czekamy cały czas na właściwe przygotowanie tego ubrania

- mówił kom. Marczak.

Dodał, że analiza kryminalistyczna wciąż trwa i policja czeka na jej wyniki. - Wyniki tych ekspertyz nie są ostateczne, ciągle na nie czekamy - powtarzał.

Rzecznik KSP zaznaczył również, że policja dalej będzie poszukiwać 5-letniego Dawida Żukowskiego. - Jeśli będzie potrzeba, to będą prowadzone nawet tygodnie i jeszcze dłużej, do skutku. Do skutku, czyli do czasu, gdy odnajdziemy Dawida - powiedział.

Marczak apelował również, by na ten moment nie zajmować się sytuacją w rodzinie 5-latka. Co jednak stało się z Dawidem Żukowskim? Policja ma kilka hipotez, ale żadnej nie upublicznia, a każdego dnia blisko 100 funkcjonariuszy pracuje nad sprawą - wynika z relacji Marczaka.

Poszukiwania Dawida Żukowskiego

Wtorek to szósty dzień poszukiwań 5-letniego Dawida Żukowskiego z Grodziska Mazowieckiego. 10 lipca około północy jego zaginięcie zgłosiła matka, gdy ojciec nie odwiózł dziecka w umówionym czasie. Z informacji policji wynika, że ojciec zabrał Dawida z domu w Grodzisku Mazowieckim, a następnie popełnił samobójstwo.

Dawid Żukowski ma 110 centymetrów wzrostu, jest szczupłej budowy ciała. Ma jasne włosy. W momencie zaginięcia był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki. Informacje związane z zaginięciem chłopca można zgłaszać do najbliższej jednostki policji lub dzwoniąc na numery telefonów 112 i 997.

Więcej o:
Komentarze (77)
Poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego. Policja odpowiada na nieoficjalne ustalenia
Zaloguj się
 • stop.polonizacji.europy

  Oceniono 11 razy 11

  Same eksperty w komentarzach, szkoda, że pensji w policji nie ma większych, bo by odeszli od kompa i realizowali talenty.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 17 razy 11

  Iwony Wieczorek szukają od 10 lat.
  Trzeba liczyć się z każdą ewentualnością.

 • muzoman

  Oceniono 11 razy 9

  Tyle ludzi, sprzętu i środków zaangażowano i bez rezultatu. Straszne to !

 • 6drabin

  Oceniono 10 razy 6

  Krew na ubraniu człowieka przejechanego przez pociąg nie powinna wzbudzać sensacji.
  Raczej każdy by się w takiej sytuacji wykrwawił.
  Krew w samochodzie mogłaby ewentualnie budzić zaciekawienie.

 • siwywaldi

  Oceniono 11 razy 5

  Cytat: "Policja ma kilka hipotez, ale żadnej nie upublicznia"
  Nie upublicznia? To w takim razie SKĄD biorą się te wypuszczane codziennie "bąki" kolejno ujawniające nowe szczegóły?

  A jak ktoś ma wątpliwości, to niech przypomni sobie, na jakich zasadach działał ćwierć wieku temu, ZAWSZE dobrze poinformowany "Czerwony telefon Radia Zet" :-))

 • adela.pruszynska

  Oceniono 4 razy 4

  Z informacji policji wynika to ze ojciec zabrał Dawida z domu w grodzisku mazowieckim . To kiedy miało miejsce to ze ojciec z Dawidem pukali do drzwi i nie było nikogo. Nikt im nie otworzył? Kiedy odbył rozmowę burzliwą z matką dziecka niedaleko jej mieszkani? Czy ten ojciec z tym dzieckiem nie był zostawiamy sam sobie? Bez wyjścia.

 • marykownow

  Oceniono 14 razy 4

  Nie mogłabym pracować w prasie. Czułabym się, jak hiena. Kiedyś prasa to była 5 władza i ważna sprawa. Teraz plotki, przecieki, cycki, reklamy.

 • adok1103

  Oceniono 9 razy 3

  Trzymam za Policję kciuki życzę im wytrwałości i powodzenia w rozwiązaniu tej trudnej sprawy

 • amininini

  Oceniono 10 razy 2

  ,,Policja ma kilka hipotez" i bez sensu trzyma je dla siebie. Co by się nie stało, sprawca i tak już nie żyję, a ujawnienie szczegółów, które mogłyby pomóc zwykłemu obywatelowi być bardziej czujnym, w niczym nie pomaga. W przypadku jeśli dziecko jest przetrzymywane przez osobę ze środowiska ojca ujawnienie szczegółów śledztwa mogłoby skłonić tę osobę pod presją do popełnienie jakiegoś błędu, który ułatwiłby znalezienie dziecka. Zakładając, że chłopiec już nie żyje, znając dokładną trasę, którą poruszał się z ojcem tego dnia, łatwiej byłoby znaleźć ciało żeby matka mogła chociaż pochować dziecko zamiast zadręczać się do końca życia pytaniem, co się z nim stało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX