Pogoda na dziś - czwartek 18 lipca. W większości kraju będzie dziś ciepło i słonecznie

Pogoda na dziś - czwartek 18 lipca. Po pochmurnym początku tygodnia wreszcie nadchodzą prawdziwie słoneczne lipcowe dni. Dziś w całej Polsce temperatury przekroczą 20 stopni.
Zobacz wideo

W czwartek synoptycy przewidują o wiele bardziej słoneczną i ciepłą pogodę. W porównaniu do ostatnich pochmurnych dni wreszcie możemy liczyć na większe rozpogodzenia.

Temperatura. Dziś temperatury maksymalne przekroczą wszędzie 20 stopni

Najniższą temperaturę w ciągu dnia pokażą termometry w Białymstoku, Suwałkach, Gdańsku i Zakopanem, gdzie będzie około 21 stopni. 23 stopnie prognozowane są dla województwa warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Najcieplejszy dzień z temperaturą do 25 stopni czeka mieszkańców Poznania, Gorzowa Wielkopolskiego i Szczecina. W pozostałych regionach termometry pokażą 24 stopnie.

Pogoda na dziś - 18 lipca.Pogoda na dziś - 18 lipca. gazeta.pl

Opady. W czwartek prognozowane są duże rozpogodzenia w całym kraju

Meteorolodzy przewidują w całej Polsce bardzo słoneczny i niemal bezchmurny poranek. W drugiej części dnia zachmurzenie umiarkowane prognozowane jest na wschodzie, centrum i południu kraju. Wieczorem jednak znowu zapowiadane są duże rozpogodzenia. Niewielkie opady deszczu mogą pojawić się w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim. Przez cały dzień synoptycy zapowiadają słabe porywy wiatru.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: