Pogoda na dziś - środa 17 lipca. Deszczowy dzień na wschodzie kraju

Pogoda na dziś - środa 17 lipca. Synoptycy zapowiadają dziś deszcz w sześciu województwach. W drugiej części dnia na wschodzie kraju lokalnie będą pojawiać się także burze.
Zobacz wideo

Dziś Polska podzieli się na deszczowy wschód i bardziej pogodny zachód. W ciągu dnia prognozowane są temperatury maksymalne od 18 do 24 stopni.

Temperatura. Najcieplejszy dzień przewidywany jest w południowej i południowo-zachodniej Polsce

Dziś najniższa temperatura zapowiadana jest dla Białegostoku, gdzie będzie tylko 18 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim. Najwyższej temperatury, 24 stopni, mogą spodziewać się mieszkańcy Zielonej Góry. Ciepły dzień prognozowany jest w województwie zachodniopomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim, gdzie synoptycy prognozują 23 stopnie. W pozostałych regionach od 21 do 22 stopni.

Pogoda na dziś - 17 lipca.Pogoda na dziś - 17 lipca. gazeta.pl

Opady. Synoptycy zapowiadają deszcz na wschodzie Polski

Meteorolodzy przewidują zachmurzenie duże i umiarkowane najpierw na wschodzie, a potem też na zachodzie kraju. Większe rozpogodzenia możliwe dopiero wieczorem, zwłaszcza w północnej i centralnej Polsce. Deszcz i burze pojawią się głównie w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim, lubelskim i podkarpackim. W tych regionach suma opadów wyniesie od 10 do 15 mm. W ciągu dnia wiatr umiarkowany, na północnym wschodzie okresami porywisty.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: