Piloci Boeinga 737 pokłócili się podczas lotu z Katowic. "Po c**j to żeś przekręcił?"

Do ostrej wymiany zdań doszło w kokpicie samolotu linii Enter Air podróżującego z Katowic do Antalyi w Turcji. Choć kapitan nie przebierał w słowach, internauci są podzieleni w sprawie oceny jego zachowania.
Zobacz wideo

W niedzielę w serwisie YouTube pojawiło się nagranie z samolotu dokumentujące kłótnię pilotów. Wkrótce po starcie maszyny doszło do wymiany zdań pomiędzy kapitanem, który chciał wykorzystać system VNAV, a drugim pilotem, który wyłączył automat, po czym próbował ręcznie zwiększyć wysokość.

Ostra kłótnia na pokładzie samolotu

- Nie no, k***a, co ty mi tu robisz! VNAV był? 100! Po c**j to żeś przekręcił? 100 ustaw. LNAV, VNAV ustaw. Zgadza się? No. 3000 Bug up speed i k***a 3000 też nie było - mówił rozgniewany kapitan.

Pod nagraniem pojawiły się już pierwsze komentarze. "Firma powinna wylać kapitana za taką współpracę z załogą. Kapitan powinien być podporą załogi i mentorem dla młodych, a nie klnącym jak szewc 'kierownikiem'” - napisał jeden z internautów.

Inny komentujący był przeciwnego zdania. "A mi się to podoba, krótko, po męsku i zwięźle. Nic się nie stało, kapitan szybko wychwycił błąd, zwrócił uwagę, a młody będzie pamiętał. Mówiąc szczerze, czułbym się bezpiecznie, lecąc z takim kapitanem jako pasażer. Brawo!” - napisał jeden z komentujących.

 
Więcej o: