Niedziele handlowe 2019. Czy 21 lipca wypada niedziela handlowa?

Od marca 2018 roku w Polsce obowiązuje ograniczenie liczby handlowych niedziel. Od tego roku zakupy w niedzielę możemy robić głównie raz w miesiącu.
Zobacz wideo

Jak prezentuje się kalendarz niedziel handlowych w lipcu? Zgodnie z harmonogramem w 2019 roku obowiązuje tylko jedna niedziela handlowa w miesiącu. Wyjątkiem są niedziele handlowe w kwietniu i grudniu, kiedy ze względu na święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia, zakupy w niedzielę można robić częściej.

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 21 lipca sklepy będą otwarte?

Zgodnie z kalendarzem niedziel handlowych w 2019 roku zakaz handlu nie obejmuje tylko jednej niedzieli, wypadającej pod koniec każdego miesiąca. W związku z tym 21 lipca nie zrobimy zakupów w sklepach i centrach handlowych. Tego dnia mogą być otwarte tylko niektóre punkty o ile zgodę na to wyrazi właściciel konkretnej placówki. Zakazem handlu w niedzielę nie są objęte m.in. apteki, cukiernie, restauracje, sklepy z pamiątkami, stacje benzynowe oraz sklepy, gdzie sprzedaż prowadzona jest przez właściciela lub jego rodzinę.

Zakaz handlu w niedziele w kolejnych latach

Następna niedziela handlowa wyznaczona została dopiero na 28 lipca. W kolejnych latach musimy się liczyć z tym, że liczba handlowych niedziel zostanie jeszcze bardziej ograniczona. Od 2020 roku zakaz handlu nie będzie obowiązywał tylko w maksymalnie siedem niedziel w całym roku.

Więcej o: