Dramat w Muchowie. Zginął 6-letni chłopiec przygnieciony 50-kilogramową rzeźbą

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę 14 lipca, na terenie pałacyku w Muchowie (woj. dolnośląskie), należącego do Powiatowego Zespołu Schronisk Młodzieżowych. 6-letni chłopiec został przygnieciony przez 50-kilogramową rzeźbę wykonaną z drewna.
Zobacz wideo

Do tragedii doszło podczas uroczystości rodzinnej, która odbywała się na terenie pałacyku. Policja wraz z prokuraturą ustala, dlaczego drewniana rzeźba się przewróciła. Niewykluczone, że 6-letni chłopiec dotykał jej lub próbował się na nią wspiąć - relacjonuje TVN 24

Muchów. Pod drewnianą rzeźbą zginął 6-latek. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

Kiedy 50-kilogramowa, drewniana rzeźba przewróciła się na dziecko, świadkowie zdarzenia wezwali pogotowie. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, przyjechały także dwie karetki. Mimo szybko podjętej reanimacji, 6-latka nie udało się uratować. Chłopiec zginął na miejscu - pisze "Gazeta Wrocławska"

Dokładne okoliczności zdarzenia ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora. Z informacji TVN 24 wynika, że w momencie wypadku 6-letni chłopiec był pod opieką swoich rodziców. Byli trzeźwi. Po śmierci dziecka zostali objęci pomocą psychologa. 

Więcej o:
Komentarze (82)
Dramat w Muchowie. Zginął 6-letni chłopiec przygnieciony 50-kilogramową rzeźbą
Zaloguj się
 • k.gembiec

  Oceniono 30 razy 30

  Niestety często rodzice pozwalają dzieciom na wiele i póki ktoś inny nie zwróci uwagi, to rodzic nie zareaguje.

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 42 razy 28

  "Niewykluczone, że 6-letni chłopiec dotykał jej lub próbował się na nią wspiąć"
  To niemożliwe, z pewnością to rzeźba bez powodu rzuciła się na niego.

 • essek

  Oceniono 31 razy 25

  Takie wypadki są nieuniknione z uwagi na naturę dzieci. Ale, że żyjemy w polsce gdzie buk nad wszystkim uważnie czuwa, rozpocznie się szukanie dziury w całym i pewnie jakiegoś woźnego wsadzą, bo tak.. A najważniejsze to już jest że rodzice byli trzeźwi, bo jak by nie byli, to z automatu po 15 lat. Bo w polsce mając dziecko składa się dożywotnio śluby abstynencji.

 • minkat

  Oceniono 23 razy 23

  osobiscie znalam dwoje dzieci, na ktore przewrocily sie nagrobki. Jednonie przezylo. Kazde z nich wesolo bawilo sie we wlazenie na nagrobki. Przypuszczam, ze jakies dziecko (niekoniecznie to przygniecione) probowalo na rzezbe wlezc.

 • strzykwa5

  Oceniono 23 razy 19

  Czy rodzice muszą być zawsze trzeźwi i do jakiego wieku dziecka obowiązuje taki wymóg?

 • najezyn

  Oceniono 19 razy 17

  Straty muszą być - taka jest niestety brutalna prawda. Można sobie cały dom zabezpieczyć pod kątem mało obliczalnego dziecka. Ale ono potem i tak z tego domu wychodzi, a trudno na reszcie świata wymusić, by się zabezpieczyła na głupie i bardzo głupie pomysły czy to dzieci, czy, później, piratów drogowych czy innych nurków rzecznych. Kogo ciągnie do nietypowych wyzwań typu "a może wlezę na ten wiatrak czy słup z kablami" ten jest niestety zagrożony i albo się na własnych, mniej zabójczych błędach, nauczy, jak unikać zagrożeń, albo go one uśmiercą. Na szczęście większość się uczy i żyje dalej.

 • skandynawek

  Oceniono 16 razy 14

  Dziecko zostawione samopas moze zrobic wszystko. Wejsc na mebloscianke i ja wywrocic. Wejsc na rzezbe i ja wywrocic. Nawet jak wszystko bedzie przykrecone, to moze zechciec zjechac po poreczy schodow i spasc. Niestety majac tak zywe dziecko. nie zostawia go sie bez spuszczenia oka.

 • jml13060

  Oceniono 12 razy 12

  Niedawno czytałem o podobnym przypadku na prywatnej imprezie zorganizowanej w pałacu-muzeum. Tam dzieciak wywrócił rzeźbę-eksponat. Uszkodzenia rzeźby były poważne i właściciel pozwał rodziców dzieciaka o spore odszkodowanie. Rozgorzała dyskusja na forum czy odszkodowanie się należy, itd.? Padły insynuacje wobec artysty, że to było ukartowane bo chciał się wylansować, zarzuty wobec właściciela, że nie zabezpieczył (zamocował) rzeźby i dziecko mogło doznać ciężkich obrażeń. Nie wiem, co zdecydował sąd? Były też głosy przeciwne o braku wychowania i opieki rodziców, erupcji adhd, .....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX