Pogoda na dziś - wtorek 16 lipca. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami na wschodzie kraju

Pogoda na dziś - wtorek 16 lipca. Kolejny dzień nowego tygodnia zapowiada się z temperaturą od 19 do maksymalnie 23 stopni. W drugiej połowie dnia mieszkańcy zwłaszcza południowej Polski mogą liczyć na duże rozpogodzenia.
Zobacz wideo

Synoptycy przewidują na dziś większe zachmurzenie zwłaszcza w pierwszej części dnia. Po południu na wschodzie kraju prognozowane są burze z intensywnymi opadami deszczu.

Temperatura. Dziś najcieplejszy dzień prognozowany jest w Szczecinie i Lublinie

Najniższa temperatura w ciągu dnia we wtorek zapowiadana jest w województwach opolskim, dolnośląskim, łódzkim i warmińsko-mazurskim, gdzie będzie maksymalnie 19 stopni. 21 stopni pokażą termometry w Białymstoku, Warszawie, Kielcach, Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Zielonej Górze. Jeden stopień więcej przewidywany jest w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim i podkarpackim. Najcieplejszy dzień, z temperaturą do 23 stopni, czeka mieszkańców Lublina i Szczecina.

Pogoda na dziś - 16 lipca.Pogoda na dziś - 16 lipca. gazeta.pl

Opady. W większości kraju mogą pojawić się dziś przelotne opady deszczu

Rano zachmurzenie duże i umiarkowane zapowiadane jest dla zachodniej i północnej części kraju. W drugiej połowie dnia prognozowane jest zachmurzenie małe i duże rozpogodzenia, zwłaszcza na południu Polski. Przelotne opady deszczu przewidywane są w województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, łódzkim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim. Na wschodzie i północnym wschodzie kraju możliwe są także burze.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Na wschodzie przewidywane są burze z intensywnymi opadami deszczu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego oraz przed burzami z gradem dla województwa mazowieckiego i lubelskiego. W czasie burz zapowiadane są opady deszczu do 20 mm oraz wiatr, który może wiać z prędkością do 75 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o:
Komentarze (4)
Pogoda na dziś - wtorek 16 lipca. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami na wschodzie kraju
Zaloguj się
 • peryskopowy liopleurodon

  Oceniono 4 razy 2

  A czy pogoda ma jakikolwiek wpływ na stan sinic w Bałtyku oraz prędkość ruchomych schodów w handlową niedzielę we wszystkich centrach handlowych na terenie RP oraz kolor bananów sprzedawany w Biedronce??!!

 • mjuhbun

  Oceniono 1 raz 1

  ja czekam na słońce bo liście tytoniu muszę wysuszyć

 • ian Kośki

  Oceniono 3 razy 1

  Żądamy informacji co u Gessler oraz Wieniawy i jaką zupę dzisiaj będzie miał na obiad misio Oby nie ogórkową ponieważ znowu pani Ogórek będzie pisała na Instagramie że ją przedrzeźniamy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX