Tragiczna śmierć w Szczawnicy. W Dunajcu utonął 43-letni mężczyzna

W okolicach miejscowości Szczawnica funkcjonariusze straży pożarnej wyłowili z rzeki Dunajec 43-letniego mężczyznę. Pomimo reanimacji nie udało się go uratować. Policja ustala szczegóły zdarzenia.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 14 lipca w okolicach Szczawnicy. Wówczas przypadkowi przechodnie zauważyli w Dunajcu ciało mężczyzny. Poinformowali o tym straż pożarną. 

Szczawnica. Mężczyzna, który utonął w Dunajcu, miał przy sobie dokumenty

Po otrzymaniu zgłoszenia, strażacy udali się nad Dunajec i wyciągnęli z wody 43-letniego mężczyznę. Zaczęli reanimację, jednak ofiary nie udało się uratować i stwierdzono zgon. Udało się ustalić tożsamość mężczyzny, ponieważ miał przy sobie dokumenty - to mieszkaniec województwa małopolskiego. Policja ustala, w jaki sposób 43-latek znalazł się w rzece i jak długo płynął Dunajcem, zanim go wyłowiono - relacjonuje "Gazeta Krakowska"

Tragiczne statystyki utonięć. RCB apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek

Z policyjnych statystyk wynika, że w lipcu utonęło 20 osób, a w czerwcu - 113. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa regularnie wznawia apele dotyczące zachowania bezpieczeństwa nad wodą. W komunikatach RCB czytamy, że alkohol jest jedną z najczęstszych przyczyn utonięć.

Więcej o: