Bp Frankowski na Jasnej Górze wezwał do walki. "Idzie na Polskę potop genderyzmu, LGBT, dewiacji"

Biskup Edward Frankowski podczas kazania na Jasnej Górze wezwał pielgrzymów do walki. - Idzie na Polskę potop genderyzmu, LGBT, uczenia dewiacji już nawet przedszkolaków; idzie zalew profanacji - ostrzegał duchowny.
Zobacz wideo

W sobotę odbyła się XXVIII Pielgrzymka Rodzin Radia Maryja na Jasną Górę. Podczas mszy świętej kazanie wygłosił Edward Frankowski, biskup pomocniczy diecezji sandomierskiej. Najpierw duchowny skupił się na ostrzeżeniu pielgrzymów przed "genderyzmem, LGBT i dewiacjami".

Bp Frankowski na Jasnej Górze: Idzie na Polskę potop genderyzmu

- Idzie na Polskę potop genderyzmu, LGBT, uczenia dewiacji już nawet przedszkolaków; idzie zalew profanacji, bezczeszczenia świętości poprzez internet, filmy, teatry, uniwersytety, szkoły, przedszkola, media, aż w końcu przez tzw. marsze równości - mówił duchowny. Jak stwierdził, marsze równości "doszły aż pod Jasną Górę". - Klasztor jasnogórski, ojcowie paulini, mieszkańcy Częstochowy i pielgrzymi wznosili wyrazy modlitwy wynagradzającej, dokonali ekspiacji należnej Panu Bogu i Matce Najświętszej, szczególnie za profanację wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej z tą tęczową aureolą. Grzech był publiczny, domaga się publicznej ekspiacji - mówił duchowny. 

 

Dalej duchowny przekonywał, że "promowanie grzesznych zachowań LGBT, zachowań homoseksualnych, ideologii gender" jest "uderzeniem w porządek natury ustanowionej przez Pana Boga". Następnie duchowny odniósł się do marszu równości w Kielcach, który odbył się w sobotę. - Bluźnierczy charakter tego zachowania zmobilizował do ekspiacji, do wynagrodzenia Panu Bogu za zniewagi mieszkańców Kielc - stwierdził biskup.

"Nadszedł czas walki"

Duchowny mówił też o ugodzeniu księdza we Wrocławiu oraz "nasłaniu człowieka, który siekierą rąbał ołtarz w kościele". -  Zatem jednym z celów tej wojny religijnej, prowadzonej przez środowiska lewicowo-liberalne, jest usunięcie religii z przestrzeni publicznej, przez walkę z symbolami religijnymi czy wyrzucenie religii ze szkół - podnosił.

- Nadszedł czas walki. Już dłużej cofać się nie możemy i nie będziemy. Musimy się bronić w sposób zorganizowany. Przede wszystkim na gruncie prawnym będziemy reagowali na każdy przejaw agresji, każde świętokradztwo publiczne, każde naigrywanie się z naszych uczuć religijnych. Widzimy, że budzą się demony; szaleją, żeby zniszczyć to, co dobre, zwłaszcza w życiu młodzieży - grzmiał duchowny.

Więcej o:
Komentarze (686)
Bp Frankowski na Jasnej Górze wezwał do walki. "Idzie na Polskę potop genderyzmu, LGBT, dewiacji"
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 181 razy 161

  Kościół pokazuje palcem na LGBT, bo to słaba grupa społeczna z kiepskim wsparciem wśród rodaków. Taki oskarżycielski paluch przyciąga spojrzenia i odwraca uwagę od grzechów tego, który palcem wytyka. Tymczasem kościół ma wiele na sumieniu, a kłamliwe ataki na mniejszości seksualne, szczucie na nich ludzi i bezmyślna krytyka gender czy edukacji seksualnej to kolejny "grzech" jaki spada na sumienia biskupów.

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 157 razy 137

  Pedofile w sutannach z instytucji pełnej LGBT ostrzegają przed pedofilią i LGBT. No i ten nieśmiertelny dżęder.
  Paradne.

 • krynolinka

  Oceniono 130 razy 114

  Pali się koloratkom pod tacą..Oj się pali, że takie odezwy. Dewiantów to szukaj sobie Frankowski na plebaniach.

 • Pik- Aczu

  Oceniono 116 razy 98

  Tja.. Faszysci i narodowy w Częstochowie mogą być, bo to dobrzy chrześcijanie. Czarnym we lbach się już przewraca.

 • marcin.rudzinski

  Oceniono 104 razy 88

  Społeczność, w której jest relatywnie wielokrotnie więcej gejów niż średnia dla kraju, za cel ataku obrała sobie osoby jawnie deklarujące wolność wyboru upodobań seksualnych. W dodatku ludzie powołani do niesienia miłości, tolerancji i szacunku do bliźniego. Paradoks goni paradoks.

 • atyczarownico

  Oceniono 90 razy 78

  Uświęconym zbokom pali się grunt pod nogami stąd to wycie i histeria tego skundlonego przebierańca

 • metaxo

  Oceniono 81 razy 65

  Na razie w tych czasach dewiacje jednoznacznie kojarzą się z panami w sutannach. Arcy biszkopci, może nadszedł już czas na nie udawaną walkę ze zboczeńcami we własnych korporacyjnych szeregach? Inaczej kościół satanistyczny (zwany też katolickim) długo już nie pociągnie.

 • obywalet

  Oceniono 64 razy 54

  To ze biskupi to durńie to wiem od dawna. Ale czy jest wśród nich jakiś rozgarnięty człowiek, czy tylko matołki? A na jasnej dziurze to muz tylko ruja i poróbstwo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX