Nadciągają burze z gradem. Wydano ostrzeżenia dla jedenastu województw

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które dziś po południu i wieczorem mogą wystąpić na południu Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia obowiązujące na terenie jedenastu województw.
Zobacz wideo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw na południu Polski. Meteorolodzy prognozują, że burze z gradem wystąpią na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i na Śląsku, w Świętokrzyskiem, Małopolskiem, Podkarpackiem i Lubelskiem oraz w południowych powiatach województw: mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego i lubuskiego.

IMGW przypomina, że w na tym obszarze - z powodu warunków pogodowych - mogą wyniknąć zakłócenia ruchu drogowego oraz inne utrudnienia.

Na południowym zachodzie kraju ostrzeżenia obowiązują do godz. 21, na południowym wschodzie - do godz. 22. Mieszkańcom obszaru, którego dotyczą ostrzeżenia, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i stanu pogody.

Prędkość wiatru może wynosić w porywach do 65 km/h.

Pogoda w sobotę

Temperatura w sobotęTemperatura w sobotę Ventusky.com

Najcieplej w sobotę w Polsce (ok. 23-24 stopnie Celsjusza) jest na północnym zachodzie i na południowym zachodzie. W centrum i na zachodzie słupki rtęci wskazują od 14 do 19 stopni.

Więcej o: