Nadciągają burze z gradem. Wydano ostrzeżenia dla jedenastu województw

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które dziś po południu i wieczorem mogą wystąpić na południu Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia obowiązujące na terenie jedenastu województw.
Zobacz wideo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw na południu Polski. Meteorolodzy prognozują, że burze z gradem wystąpią na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i na Śląsku, w Świętokrzyskiem, Małopolskiem, Podkarpackiem i Lubelskiem oraz w południowych powiatach województw: mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego i lubuskiego.

IMGW przypomina, że w na tym obszarze - z powodu warunków pogodowych - mogą wyniknąć zakłócenia ruchu drogowego oraz inne utrudnienia.

Na południowym zachodzie kraju ostrzeżenia obowiązują do godz. 21, na południowym wschodzie - do godz. 22. Mieszkańcom obszaru, którego dotyczą ostrzeżenia, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i stanu pogody.

Prędkość wiatru może wynosić w porywach do 65 km/h.

Pogoda w sobotę

Temperatura w sobotęTemperatura w sobotę Ventusky.com

Najcieplej w sobotę w Polsce (ok. 23-24 stopnie Celsjusza) jest na północnym zachodzie i na południowym zachodzie. W centrum i na zachodzie słupki rtęci wskazują od 14 do 19 stopni.

Więcej o:
Komentarze (16)
IMGW zapowiada burze z gradem. Wydano ostrzeżenia dla jedenastu województw
Zaloguj się
 • crex-crex

  Oceniono 10 razy 8

  Ja już nie wierzę w deszcz. Tyle razy mnie w tym roku już ostrzegano i przed burzami i przed deszczem i przed gradem a tym czasem - pod Łodzią - spokój i cisza. Dziś może spadły dwa litry wody w sumie. Deszczu już tu nie będzie. Rodzi się pustynia.

 • audisto

  Oceniono 1 raz 1

  Czy ja mogę prosić żeby w poniedziałek były aktualne wiadomości z poniedziałku a nie z soboty i niedzieli? Poza tym te "wspaniałe" literówki mnie powalają. Nikt nie czyta tego co napisał?

 • dublet

  Oceniono 1 raz 1

  Coś Bozia nas nie lubi. Przypadek? Nie sądzę!

 • akmpr

  Oceniono 9 razy 1

  Zawsze mnie fascynuje ten proces intelektualny, który doprowadza do złożenia takiego zdania:
  "burze z gradem wystąpią na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i na Śląsku, ".

 • t.t

  0

  Nie dla jedenastu województw, a dla 126 powiatów... Szczegóły na pogodynka.pI i w apce Ostrzegator.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 7 razy -5

  Cholerne "afrykańskie upały"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX