Ruda Maleniecka. Zderzenie dwóch samochodów, zginęły dwie osoby. Pasażerowie uwięzieni w autach

Policja wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w piątek po południu w miejscowości Ruda Maleniecka w woj. świętokrzyskim. Na skrzyżowaniu dróg krajowych zderzyły się trzy samochody, w wypadku zginęły dwie osoby, a trzy zostały ranne.
Zobacz wideo

"Dzisiejszy dzień to ten z tych najtrudniejszych w pracy strażaka" - tak akcję ratowniczą opisywali strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie Malenieckiej.

Na skrzyżowaniu dróg krajowych 42 i 74 w piątek ok. godz. 16 zderzyły się trzy auta - volvo, ford i volkswagen passat. Mimo reanimacji dwie osoby nie przeżyły wypadku, trzy inne zostały ranne. Kobieta, która kierowała volkswagenem, nie odniosła żadnych obrażeń. 

Ofiarami byli 22-letnia pasażerka forda i 68-letni kierowca volvo. Jak informuje "Echo Dnia", trzy osoby uczestniczące w wypadku były zakleszczone w pojazdach, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, by wydostać poszkodowanych.

Jak udało nam się dowiedzieć, ze wstępnych ustaleń policji wynika, że volvo nie ustąpiło pierwszeństwa fordowi.

W działaniach ratowniczych uczestniczyli również strażacy z Radoszyc, Wilczkowic, Kołońca i Końskich. Na miejsce przysłano także zespoły pogotowia i dwa śmigłowce z Kielc i Łodzi.

Więcej o:
Komentarze (22)
Ruda Maleniecka. Zderzenie dwóch samochodów, zginęły dwie osoby. Pasażerowie uwięzieni w autach
Zaloguj się
 • dejacek

  Oceniono 15 razy 13

  na tym skrzyżowaniu zginęło już pewnie kilkadziesiąt osób. Droga nr 42 jest uprzywilejowana aż do tego miejsca, tu staje się podporządkowaną. Jeżeli ktoś przegapi oznakowanie to wypadek gotowy. Według mnie skrzyżowanie powinno dawno zostać przebudowane w ten sposób aby jego geometria wymuszała ustąpienie pierwszeństwa. Niestety znając polskie realia staną tylko nowe ograniczenia, radary, kamery a ludzie dalej będą ginąć

 • sztucznypolak

  Oceniono 13 razy 11

  Skoro jest tak, jak pisze dejacek, to rozwiazanie jest proste, nawet bez przebudowy drogi (ktora rzeczywiscie powinna miec miejsce). Tarka, a potem progi zwalniajace.

 • 6drabin

  Oceniono 10 razy 8

  Wiadomość o takim wypadku zawsze mnie przygnębia.
  Po co nam dostęp do broni, po co nam wojna? Sami się pozabijamy łatwo dostępnymi powszechnie środkami transportu (dawniej zwanymi środkami lokomocji).

 • msurtel

  Oceniono 6 razy 6

  Na tym skrzyżowaniu powinno być rondo

 • aron2004

  Oceniono 4 razy 4

  Kiedy tam będzie rondo?

 • sprzedam_sie

  Oceniono 5 razy 3

  Szybciej, dziczo kudlata.
  DZIKI KRAJ.

 • ericcartman

  Oceniono 10 razy 2

  Zaleznosc jest taka ze im ktos ma lepszy samochod tym mniej kierunkowskazow uzywa. To taki objaw pogardy ludzi, ktorzy zaczynaja sie uwazac za arystokracje. W imie sprawiedliwosci spolecznej trzeba przykrecic srube.

 • eend

  Oceniono 1 raz 1

  W każdym takim przypadku nie ma nic do rzeczy infrastruktura. Winien jest konkretny człowiek. Zawsze.

 • senioryta13

  Oceniono 3 razy 1

  a gdzie sa swiatla ????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX