Spod kół leciały iskry. Kierowca nie wiedział, że jechał bez opon. Był kompletnie pijany

W minioną niedzielę policjanci z Komisariatu Policji w Okonku (woj. wielkopolskie) zatrzymali kierowcę, który jechał bez opon. Mężczyzna miał we krwi ponad 2 promile alkoholu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Zobacz wideo

Do niecodziennego zatrzymania doszło na drodze pomiędzy miejscowościami Borucino a Okonek. Około godziny czternastej podczas patrolu policjanci zauważyli samochód osobowy, spod którego kół leciały iskry. Jak się okazało, na przednich kołach auta nie było opon.

Wielkopolska. Pijany kierowca jechał samochodem bez opon

Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli. W pojeździe wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu. Za kierownicą siedział pijany mężczyzna, który prawdopodobnie nawet nie zauważył, że jechał na felgach. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca to 28-letni mieszkaniec gminy Okonek. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, a jego samochód trafił na policyjny parking. 28-latkowi grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Więcej o: