Pogoda na lato. Kiedy w lipcu będzie ciepło i wróci do nas słońce?

Polacy, którzy zaplanowali wakacyjny urlop na lipiec i liczyli na piękną pogodę, mają prawo do niezadowolenia. Niska temperatura, duże zachmurzenie, a nierzadko także deszcz - takie warunki obserwujemy niemal od początku miesiąca. Czy w drugiej połowie lipca pogoda ulegnie poprawie?
Zobacz wideo

Z prognozy na portalu pogodynka.pl wynika, że pogoda w ciągu kolejnych kilku dni będzie podobna do tej, jaką obserwujemy dzisiaj. Aż do środy temperatura w Polsce będzie wahać się w granicach 19-24 stopnie. Przewidywane są także przelotne opady deszczu (przede wszystkim na południu kraju), a w sobotę 13 lipca także burze. Do połowy następnego tygodnia zachmurzenie będzie duże, a wiatr będzie osiągał prędkość do 20 km/h.

Pogoda na lipiec. Kiedy znów będzie ciepło i słonecznie? Synoptycy mają złe wieści

Kiedy znów będzie ciepło, a na niebie zaświeci słońce? Synoptycy z serwisu AccuWeather prognozują, że najwyższe temperatury w tym miesiącu odnotujemy 19-20 lipca. Wówczas temperatura w Polsce wahać się będzie od 24 stopni na Podlasiu do nawet 29 na Dolnym Śląsku. Niestety, już 21 lipca pogoda znowu się popsuje, niebo zajdzie chmurami, a w całym kraju odnotujemy przelotne opady deszczu. Takie warunki będą aż do 28 lipca. Tego dnia słońce znów zaświeci, ale spadnie temperatura - w ostatnich dniach tego miesiąca termometry w Polsce będą wskazywać maksymalnie 20-25 stopni. 

Więcej o: