Poszukiwania Dawida. Policja: "Ojciec przed śmiercią mógł pokazywać chłopcu samoloty na Okęciu"

Nie ustają poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego. Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji poinformował w TVN24, że przeszukiwane są wszystkie miejsca, gdzie logował się telefon ojca chłopca. Wśród nich są okolice Okęcia - istnieje podejrzenie, że mężczyzna mógł pokazywać chłopcu startujące samoloty. Stołeczna policja ponownie apeluje do kierowców o pomoc.
Zobacz wideo

Od czwartku trwa intensywna akcja poszukiwawcza Dawida Żukowskiego, 5-latka z Grodziska Mazowieckiego. Zaginięcie chłopca zgłosiła jego matka w środę około północy. Ojciec Dawida, z którym kobieta była w separacji, miał zabrać dziecko z Grodziska Mazowieckiego i przywieźć do matki do Warszawy. Nigdy jednak nie dotarł na miejsce - jak się okazało, mężczyzna popełnił samobójstwo. Mały Dawid przepadł bez śladu. 

Poszukiwania 5-letniego Dawida. Mógł być z ojcem na Okęciu, żeby oglądać samoloty

Policjanci do tej pory nie wpadli na żaden trop dziecka. Setki funkcjonariuszy ze wsparciem strażaków, wojsk obrony terytorialnej i ochotników przeczesują lokalizacje, z których w ostatnich dniach logował się telefon nieżyjącego już ojca Dawida. Jednym z prawdopodobnych miejsc pobytu 32-latka z synem było lotnisko Okęcie. 

Ojciec mógł przed śmiercią pokazywać chłopcu samoloty na Okęciu

- przyznał w TVN24 Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji. 

Niestety jak na razie poszukiwania chłopca nie przyniosły jakichkolwiek rezultatów. 

Sprawdzone zostały też okolice Raszyna. Nurkowie przeszukiwali m.in. zbiorniki wodne. - Został włączony śmigłowiec z Komendy Głównej Policji z termowizją, policjanci z wydziału poszukiwań celowych. My nie przerwaliśmy poszukiwań nawet na chwilę. Nie ma mowy o żadnych oszczędnościach, wszystkie możliwe siły są zadysponowane - zapewnił w TVN24 Ciarka. 

Policja apeluje o przejrzenie wideorejestratorów. Chodzi o szarą skodę fabię nr rejestracyjny: WGM 01K9

Na Twitterze Komenda Stołeczna Policji zaapelowała o przejrzenie zapisanych materiałów wideo do osób podróżujących w środę w godzinach 17-21 między Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą samochodami wyposażonymi w rejestratory nagrań obrazu. Tego dnia Dawid z ojcem poruszali się szarą skodą fabią o numerze rejestracyjnym WGM 01K9.

Z jedynych pewnych na ten moment wiadomości wynika, że w środę po godzinie 17 ojciec wyruszył z Dawidem w trasę z Grodziska Mazowieckiego w stronę Warszawy. Tego samego wieczoru rzucił się pod pociąg - dziecko pozostaje więc bez opieki osoby dorosłej. Pięciolatek w dniu zaginięcia był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena. Chłopiec ma 110 cm wzrostu i jest szczupły. Ma jasne, zaczesane na prawą stronę włosy. Dawid jest obywatelem Rosji

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu dziecka lub są w stanie ustalić, gdzie może się znajdować. Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, przyjmują policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również dzwonić do najbliższej jednostki Policji lub pod numer alarmowy 112.

Więcej o: