Prognoza pogody na tydzień [15-21 lipca]. Czeka nas słoneczny początek tygodnia i deszczowy weekend

Prognoza pogody na tydzień 15-21 lipca. W tym tygodniu w Polsce zapowiadana jest raczej stabilna pogoda. Będzie ciepło i całkiem słonecznie. Większe opady deszczu pojawią się dopiero w weekend.
Zobacz wideo

Według wstępnych prognoz meteorologów początek tygodnia zapowiada się z bardzo zrównoważoną pogodą. Mimo niewielkich opadów deszczu w większości kraju prognozowane są duże rozpogodzenia, które utrzymają się przynajmniej do weekendu.

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. Niewielkie opady deszczu w niektórych regionach, w większości kraju przewidywane są jednak duże rozpogodzenia

Początek tygodnia zapowiada się z bardzo stabilną pogodą. W większości kraju przewidywane będą spore rozpogodzenia, z niewielkimi, przelotnymi opadami deszczu w niektórych regionach. W poniedziałek meteorolodzy prognozują temperatury od 20 do 23 stopni w całym kraju. Tego dnia deszcz może pojawić się w województwach zachodniopomorskim, lubuskim, podlaskim, lubelskim, mazowieckim, podkarpackim, małopolskim i dolnośląskim. W pozostałych regionach spore rozpogodzenia zwłaszcza w pierwszej części dnia. We wtorek deszcz zapowiadany jest jedynie na Pomorzu, Warmii i Mazurach, Podlasiu, Mazowszu i Lubelszczyźnie. W innych województwach prognozowane jest zachmurzenie małe i umiarkowane. W środę przewidywane są jeszcze większe rozpogodzenia - niewielki deszcz może pojawić się na wschodnich krańcach Polski. Na te dni meteorolodzy podają temperatury od 19 stopni na Pomorzu do maksymalnie 24 stopni na zachodzie kraju.

Prognoza pogody na czwartek i piątek. W większości kraju czeka nas niemal bezchmurne niebo

W czwartek duże zachmurzenie i deszcz pojawią się jedynie w województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim i opolskim. W pozostałych miejscach zapowiadane jest niemal bezchmurne niebo. Tego dnia termometry pokażą od 21 stopni na północy do 24 stopni na południu i w centrum kraju. Najcieplejszy czwartek czeka mieszkańców województwa łódzkiego, którzy mogą liczyć na 26 stopni. Kolejnego dnia deszcz prognozowany jest już jedynie na Śląsku, Mazowszu oraz Warmii i Mazurach. W większości kraju brak zachmurzeń. W piątek zapowiadanych jest od 22 stopni w Gdańsku do maksymalnie 26 stopni na zachodzie Polski. 

Pogoda na weekend. Synoptycy zapowiadają deszczowy i pochmurny koniec tygodnia

W weekend prognozowane są o wiele większe zachmurzenia zwłaszcza na zachodzie i południu kraju. W sobotę rozpogodzenia mogą pojawić się tylko w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim, lubelskim, świętokrzyskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim. W pozostałych regionach spore opady deszczu. Z kolei w niedzielę ładna pogoda zapowiadana jest jedynie na północy kraju - w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. Dodatkowo na południu i południowym wschodzie kraju pojawią się burze. W te dni zapowiadane są jednak o wiele wyższe temperatury. Termometry pokażą od 22 stopni na południu do 26 stopni na północy Polski w niedzielę. W sobotę z kolei najchłodniej, 20 stopni, będzie w województwie świętokrzyskim, a najcieplej w Poznaniu, Zielonej Górze i Wrocławiu, gdzie ma być 28 stopni.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: