Nocne poszukiwania 5-letniego Dawida nie przynios造 efektu. Policja rozszerza poszukiwania

Poszukiwania 5-letniego Dawida 真kowskiego trwa造 ca陰 noc. Nie przynios造 jednak 瘸dnego efektu - nie tylko nie odnaleziono ch這pca, ale te nie natrafiono na 瘸den 郵ad, kt鏎y by do tego przybli篡 policj. Ci庵le pojawiaj si te nowe pytania. Jednym z nich jest dlaczego matka ch這pca zg這si豉 jego zagini璚ie dopiero po oko這 sze軼iu godzinach.
Zobacz wideo

Zaginięcie Dawida Żukowskiego zgłosiła jego mama w środę około północy. Chłopiec miał zostać przywieziony do Warszawy przez jego ojca, z którym kobieta była w separacji. Mężczyzna miał je zabrać z Grodziska Mazowieckiego i odwieźć do matki. Dziecko jednak nigdy się w domu nie pojawiło.

Szybko okazało się, że ojciec 5-letniego Dawida to 32-letni mężczyzna, który w środę o godzinie 20.52 został potrącony przez pociąg relacji Skierniewice-Warszawa. Z relacji maszynisty, a także ze wstępnych ustaleń policji wynika, że było to samobójstwo. Nigdzie jednak nie odnaleziono dziecka.

Kilkaset osób szuka 5-letniego Dawida od czwartku od północy

Poszukiwania rozpoczęły się tuż po północy w czwartek. - Policjanci z grodziskiej komendy są wspierani przez policjantów z Warszawy, przez strażaków z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej, przez Ochotniczą Straż Pożarną. Wykorzystywany jest śmigłowiec, drony i policjanci z psami - powiedziała w rozmowie z Gazeta.pl oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, asp. sztab. Katarzyna Zych. W sumie chłopca poszukuje kilkaset osób. 

Początkowo przeszukiwano okolice miejsc, w których wiadomo było, że przebywał ojciec dziecka. To przede wszystkim obszar, gdzie ojciec Dawida miał rzucić się pod pociąg, a także teren okalający parking przy ul. Łącznej w Grodzisku Mazowieckim, na którym w czwartek rano znaleziono samochód mężczyzny - szarą skodę fabię o numerach rejestracyjnych WGM 01K9.

Przeszukano też okolice Okęcia, ponieważ - jak wynika z przeanalizowanych przez policję logowań telefonu 32-latka - mężczyzna w środę po godzinie 17.00, kiedy to według ustaleń policji zabrał 5-latka od dziadków z Grodziska, poruszał się właśnie na trasie Grodzisk Mazowiecki-Okęcie. Jak powiedział w w rozmowie z dziennikarzami kom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji, tylko w czwartek przeszukano ponad 1000 hektarów.

embed

Policja rozszerza poszukiwania

Śledczy szukali dziecka cały czwartek, nie przerwali pracy na noc. Niestety, kolejne godziny ich pracy nie przyniosły przełomu. Poszukiwania obejmują więc coraz większy teren.

- Nie mamy żadnych informacji, które przybliżyłyby nas do odnalezienia chłopca. Sprawdzamy wszystkie miejsca, co do których dostaliśmy sygnał, że mógł być widziany czy też ojciec z dzieckiem. Konkretne miejsca są na bieżąco wyznaczane po analizie telefonów i informacji, które otrzymujemy. To obszar między Grodziskiem a Warszawą - poinformowała nas w piątek rano asp. sztab. Katarzyna Zych. Najważniejsze z nich, jak poinformował dziennikarzy kom. Sylwester Marczak, będą w piątek rejon od miejsca śmierci ojca do miejsca znalezienia samochodu, a także okolice autostrady A2.

Policja jest dziś wspierana również przez Wojsko Obrony Terytorialnej. Pojawiły się również psy policji niemieckiej, wyspecjalizowane w poszukiwaniu osób zaginionych.

Zaginął 5-letni Dawid. Co wiemy?

Dawid Żukowski ostatni raz był widziany w czwartek około godziny 17.00, kiedy tata zabrał go z domu, w którym w Grodzisku mieszkają dziadkowie chłopca. Pięciolatek był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena. Chłopiec ma 110 cm wzrostu i jest szczupły. Ma jasne, zaczesane na prawą stronę w這sy. Chłopiec ma obywatelstwo rosyjskie.

Nie wiadomo, dlaczego matka Dawida zwlekała około sześciu godzin ze zgłoszeniem zaginięcia dziecka na policję. - To jest element odrębnych czynności, w te szczegóły nie będziemy na razie wchodzić - przekazał kom. Sylwester Marczak.

Wszystkie osoby, które wiedzą coś o miejscu pobytu dziecka lub są w stanie ustalić, gdzie może się znajdować proszone są o kontakt z policją. Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, przyjmują policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki Policji lub pod numer alarmowy 112.

Wi璚ej o: