Pogoda na dziś - poniedziałek 15 lipca. Dziś czeka nas ciepły dzień ze sporymi rozpogodzeniami

Pogoda na dziś - poniedziałek 15 lipca. Meteorolodzy zapowiadają dziś całkiem słoneczny dzień. W całym kraju przewidywane są temperatury maksymalnie powyżej 20 stopni.
Zobacz wideo

Synoptycy przewidują całkiem ciepły i w dużej mierze słoneczny początek tygodnia. Przelotne opady deszczu mogą pojawić się w drugiej połowie dnia głównie na południu i zachodzie kraju.

Temperatura. Dziś synoptycy zapowiadają od 20 do 23 stopni

Dziś najniższa temperatura zapowiadana jest dla województwa podkarpackiego, gdzie będzie maksymalnie 20 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Szczecinie, Gdańsku i Lublinie. Najcieplejszy dzień z temperaturą do 23 stopni czeka mieszkańców województwa wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i łódzkiego. W pozostałych regionach 22 stopnie.

Pogoda na dziś - 15 lipca.Pogoda na dziś - 15 lipca. gazeta.pl

Opady. Czeka nas słoneczny poranek, później możliwe są większe zachmurzenia

W pierwszej części dnia meteorolodzy zapowiadają prawie bezchmurne niebo w całym kraju. Większe zachmurzenia pojawią się w godzinach popołudniowych zwłaszcza na zachodzie i północy Polski. Deszcz prognozowany jest w województwie zachodniopomorskim, lubuskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, opolskim i dolnośląskim. Wiatr słaby, jedynie na zachodzie kraju przewidywane są jego silniejsze porywy.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: