Przewodniczący KRS nie wpisał do oświadczenia prawie 100 tys. zł. "Zapomniałem"

Sędzia Leszek Mazur nie wpisał do swojego oświadczenia majątkowego za ubiegły rok pieniędzy, które zarobił na stanowisku szefa Krajowej Rady Sądownictwa. - Temat jest prozaiczny, po prostu zapomniałem wpisać dochody z KRS do oświadczenia majątkowego - mówi w rozmowie z Onetem. "Zapomniana" kwota jest niebagatelna - wynosi blisko 100 tys. zł.
Zobacz wideo

Nieścisłość w oświadczeniu majątkowym dostrzegł Bartłomiej Starosta z Forum Współpracy Sędziów. Fragment oświadczenia majątkowego sędziego Leszka Mazura opublikował na Twitterze. "Przewodniczący neoKRS Leszek Mazur rozumie na czym polega działalność społeczna. Nie bierze za to pieniędzy" - czytamy we wpisie.

Leszek Mazur o oświadczeniu majątkowym: Zapomniałem wpisać dochody z KRS

Sędzia Mazur tłumaczy, że o wpisaniu pieniędzy po prostu zapomniał. - Temat jest prozaiczny, po prostu zapomniałem wpisać dochody z KRS do oświadczenia majątkowego - otwarcie przyznaje w rozmowie z Onetem. Trochę może bezrefleksyjnie wpisałem, że nie uzyskałem dochodów. A te przecież były, w kwocie od 80 do 100 tys. zł. Dlatego zamierzam złożyć korektę do oświadczenia majątkowego - powiedział. 

Mazur przekonuje, że już skontaktował się z prezesem Sądu Apelacyjnego w Katowicach, by poinformować, że oświadczenie będzie uzupełniał. 

Więcej o: