Zaginięcie 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego. Ambasada potwierdza: Jest obywatelem Rosji

Ambasada Federacji Rosyjskiej potwierdziła, że zaginiony Dawid Żukowski z Grodziska Mazowieckiego jest obywatelem Rosji. - Wydział konsularny monitoruje sytuację. Jesteśmy w kontakcie ze służbami - informuje nas placówka.
Zobacz wideo

Trwają poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego z Grodziska Mazowieckiego. Ambasada Federacji Rosyjskiej poinformowała, że chłopiec jest obywatelem Rosji. Placówka nie zdradza wielu informacji. - Wydział konsularny monitoruje sytuację. Jesteśmy w kontakcie ze służbami - poinformował w rozmowie z Gazeta.pl rzecznik Ambasady Federacji Rosyjskiej. Jak informują media, m.in. RMF FM, rodzina chłopca, mieszkająca w Grodzisku Mazowieckim, to repatrianci z Kazachstanu. 

Zaginięcie 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego

Policja cały czas poszukuje pięcioletniego Dawida Żukowskiego. Chłopiec zaginął po tym, jak w środę po południu - razem z ojcem - wyjechał z domu w Grodzisku Mazowieckim w niewiadomym kierunku.
Dawid był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki.

Przed 21 funkcjonariusze otrzymali informację o tym, że ojciec chłopca nie żyje, a dziecko znajduje się bez opieki osoby dorosłej - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej komisarz Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji. Dodał, że ojciec chłopca kierował szarą skodą Fabią o numerze rejestracyjnym WGM 01K9. Z informacji zebranych przez policjantów wynika, że mężczyzna mógł poruszać się na trasie pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a warszawskim lotniskiem Chopina.
Informacje można zgłaszać do najbliższej jednostki policji lub pod numerami telefonu 112 i 997. Policja podkreśla, że każdy zauważony szczegół jest w tym przypadku ważny.

Więcej o: