Dziewczynka na rowerze dała nieznajomemu mężczyźnie plik banknotów. Policja wyjaśniła sprawę

- Mama kazała pomagać potrzebującym - powiedziała nastoletnia dziewczynka do nieznajomego mężczyzny, dając mu plik banknotów. Do sytuacji doszło w Bartoszycach. Zszokowany mężczyzna złożył zeznania na policji. Funkcjonariusze ustalili już tożsamość nastolatki.
Zobacz wideo

W Bartoszycach w województwie warmińsko-mazurskim doszło na początku lipca do niecodziennej sytuacji. Do mężczyzny, który zaparkował autem okolicy ul. Wyszyńskiego, podjechała młoda rowerzystka i wręczyła mu plik banknotów. Powiedziała mu, że „mama kazała pomagać potrzebującym”, po czym odjechała.

Mężczyzna stał w miejscu spotkania z dziewczynką jeszcze kilkadziesiąt minut z nadzieją, że ktoś przyjdzie po pieniądze i cała sprawa się wyjaśni. Tak się jednak nie stało. Zaniepokojony tym, co się wydarzyło, o wszystkim powiadomił policjantów. Przyszedł do komendy i w rozmowie z funkcjonariuszami opisał wygląd rowerzystki. Pieniądze zostały zabezpieczone.

Bartoszyce. Ustalona tożsamość nastoletniej rowerzystki

Dzięki publikacji nagrania w mediach szybko udało się ustalić tożsamość dziewczynki, do komendy powiatowej policji zgłosili się jej rodzice.

"Wiedzieli o tym, co zrobiła ich córka już od 1 lipca, jednak nie mając nadziei na odzyskanie pieniędzy i uczciwość obdarowanego, nie zgłaszali sprawy policji. Okazało się inaczej. Uczciwy mężczyzna przyniósł pieniądze do komendy i wkrótce trafią one do właścicieli" - informują funkcjonariusze. 

Więcej o: