Tychy: 27-latek próbował uprowadzić 13-latkę. Zgłosił się na policję, bo "męczyło go sumienie"

27-letni mężczyzna, który na początku maja tego roku próbował uprowadzić 13-letnią dziewczynkę, sam zgłosił się na policję. Przyznał, że "męczyło go sumienie". Mężczyzna został tymczasowo aresztowany i usłyszał zarzuty.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło na początku maja tego roku, na przystanku autobusowym przy ul. Oświęcimskiej w Tychach. 27-letni mężczyzna wciągnął 13-latkę do samochodu, jednak dziewczynce udało się uciec. Sprawą zajęła się policja. Stworzono portret pamięciowy napastnika, a następnie opublikowano go na stronach internetowych policji oraz w mediach.

Tychy. Niedoszły porywacz zgłosił się na policję, bo usłyszał w mediach, że jest poszukiwany

Upowszechnienie informacji o poszukiwaniach mężczyzny, który próbował uprowadzić 13-latkę, okazało się kluczowe. Mężczyzna dowiedział się, że szuka go policja właśnie z mediów i postanowił sam zgłosić się na komisariat. Podczas rozmowy z tyskimi policjantami przyznał, że "męczyło go sumienie". 

Na wniosek policjantów oraz prokuratora sąd tymczasowo aresztował 27-letniego mieszkańca Bierunia. Mężczyzna usłyszał zarzut zmuszania 13-latki do określonego zachowania oraz usiłowania uprowadzenia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat. 

Więcej o: