Zaginął 5-letni Dawid. Policja prosi o pomoc. Jego ojciec nie żyje, a dziecko zniknęło

Zaginął 5-letni Dawid Żukowski - informuje policja w Warszawie. Chłopiec mieszka w Grodzisku Mazowieckim, policja poszukuje go od północy w środę. Po raz ostatni Dawid był widziany ze swoim ojcem, kilka godzin później policja dowiedziała się o śmierci mężczyzny. Wszystkie osoby, które wiedzą coś o tym, gdzie przebywa Dawid, proszone są o pilny kontakt.
Zobacz wideo

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego od północy poszukują 5-letniego Dawida Żukowskiego. Chłopiec ostatnio widziany był ze swoim ojcem. Kilka godzin później policja dowiedziała się o śmierci mężczyzny, ale do tej pory nie udało się odnaleźć dziecka. 

Zaginiony 5-letni Dawid z Grodziska Mazowieckiego

W środę około godz. 17 ojciec zabrał chłopca z domu w Grodzisku Mazowieckim i odjechał w nieznanym kierunku. Z informacji zebranych przez policjantów wynika, że mężczyzna mógł poruszać się na trasie pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a lotniskiem Okęcie. Po czterech godzinach, przed godz 21 policjanci dostali zgłoszenie, że ojciec 5-latka nie żyje. Z informacji przekazywanych przez policję wynika, że mężczyzna targnął się na swoje życie. Został potrącony przez pociąg. Do tej pory nieznane jest natomiast miejsce pobytu dziecka.

Chłopiec był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena.

Zaginięcie chłopca zgłosiła jego matka w środę około północy - informuje asp. szt. Katarzyna Zych, oficer prasowa z Grodziska Mazowieckiego w rozmowie z Gazeta.pl. Dodaje, że ojciec nie był pozbawiony praw rodzicielskich - rodzice razem opiekowali się dzieckiem. Ojciec Dawida mieszkał w Grodzisku Mazowieckim, skąd w środę miał odwieźć chłopca do matki, która w ostatnim czasie przebywała w Warszawie. Gdy po kilku godzinach 5-letni syn z ojcem nie pojawili się w stolicy, zaniepokojona matka zawiadomiła o wszystkim policję. 

Zwracamy się do wszystkich o pomoc w odnalezieniu dziecka. Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, przyjmują od Państwa policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki Policji lub pod numer alarmowy 112.

Więcej o: