Pogoda na dziś - piątek 12 lipca. Na północy oraz zachodzie kraju deszcz, burze i zachmurzenie

Pogoda na dziś - piątek 12 lipca. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami dla dwóch województw w południowo-zachodniej Polsce. Pierwsze nawałnice zaczną pojawiać się w tych regionach w godzinach wieczornych.
Zobacz wideo

Synoptycy prognozują większe rozpogodzenia na południu i w centrum Polski. W pozostałych regionach spore zachmurzenie i opady deszczu.

Temperatura. Termometry pokażą dziś od 20 do 24 stopni

Dziś meteorolodzy zapowiadają najniższą temperaturę dla Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego i Białegostoku, gdzie będzie maksymalnie 20 stopni. Jeden stopień więcej prognozowany jest w województwie pomorskim, warmińsko-mazurskim i lubuskim. Najcieplejszy dzień, z temperaturą do 24 stopni, czeka mieszkańców Warszawy, Torunia, Bydgoszczy, Rzeszowa, Krakowa, Katowic i Opola. W pozostałych regionach od 22 do 23 stopni.

Pogoda na dziś - 12 lipca.Pogoda na dziś - 12 lipca. fot. gazeta.pl

Opady. Większe rozpogodzenia na południu i w centrum kraju

Na dziś meteorolodzy zapowiadają zachmurzenie duże i umiarkowane na zachodzie i północy kraju. Większe rozpogodzenia możliwe w województwach mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim. Deszcz prognozowany jest w Katowicach, Zielonej Górze, Poznaniu, Szczecinie, Bydgoszczy, Toruniu, Olsztynie i Białymstoku. Dodatkowo lokalne burze przejdą w województwach opolskim, dolnośląskim i lubuskim. Wiatr umiarkowany, słabnący w ciągu dnia.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW ostrzega przed burzami w dwóch regionach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami w województwach dolnośląskim i opolskim. W tych miejscach przewidywane są opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o:
Komentarze (3)
Pogoda na dziś - piątek 12 lipca. Na północy oraz zachodzie kraju deszcz, burze i zachmurzenie
Zaloguj się
 • peryskopowy liopleurodon

  Oceniono 2 razy 2

  Czy przy wejściu 48 na plażę w Jastrzębiej Górze jest TOI TOI a po drugie stan sinic mnie interesuje ponieważ wybieram się na urlop

 • ian Kośki

  Oceniono 2 razy 2

  Chcemy informacji nie o pogodzie tylko o misiu oraz byłym hetmanie MON, o Wieniawie Rozenek Zenku Sławomirze nie wspomnę

 • mjuhbun

  Oceniono 1 raz -1

  Zzimno a gdzie te ocieplenie klimatu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX