Kolejna "plaża bez peta" pojawia się na naszej mapie. Do akcji Gazeta.pl przyłącza się Warszawa

Na mapie miast, które przyłączyły się do akcji portalu Gazeta.pl "Plaża bez peta", pojawia się kolejny punkt. Tym razem wsparła nas dzielnica Mokotów w Warszawie, w której znajduje się znane w mieście Jeziorko Czerniakowskie.
Zobacz wideo

Na Gazeta.pl trwa wakacyjna akcja "Plaża bez peta". Dowiedz się, dlaczego warto się do niej przyłączyć. Wspólnie stworzymy mapę plaż bez petów - czystych, cudownych miejsc na polskim brzegu. Jeśli chcesz by znalazło się na niej twoje miasto lub biznes, napisz do nas: plazabezpeta@agora.pl.

Akcję "Plaża bez peta" rozpoczęliśmy z początkiem lipca. To nasza reakcja na zaśmiecanie polskich plaż i wód petami, które są najczęściej znajdowanym toksycznym odpadem w oceanach. Co roku nadmorskie miasta wydają miliony złotych, aby się pozbyć z plaż wypalonych papierosów, które zalegają tam, trując środowisko.

W naszą akcję włączył się znany plakacista i grafik Andrzej Pągowski, autor głośnego plakatu sprzed lat "Papierosy są do dupy". To on jest autorem plakatu propagującego "Plażę bez peta".

Kolejne miejsce dołącza do akcji "Plaża bez peta"

Minął niewiele ponad tydzień, a do akcji przyłączyło się już 13 miejsc w całej Polsce. Wśród nich są m.in. Międzyzdroje, Hel czy Sopot, ale również miasta nieznajdujące się nad morzem, a mogące pochwalić się kąpieliskami. To np. Trzcianka, Luboń czy Siemiatycze. Najnowszą "plażą bez peta" jest ta nad Jeziorkiem Czerniakowskim w Warszawie. 

Miasta, które dołączyły do akcji 'Plaża bez peta'Miasta, które dołączyły do akcji 'Plaża bez peta' Fot. Gazeta.pl

Jeziorko Czerniakowskie to wodny rezerwat przyrody w dzielnicy Mokotów w Warszawie, w centrum którego znajduje się jedno z najbardziej znanych kąpielisk w mieście i regionie. W sezonie pojawiają się tam tysiące turystów. W wakacje do 15 września nad bezpieczeństwem plażowiczów nad wodą od 9 do 19 czuwają ratownicy. 

Do mórz i oceanów co minutę trafia ciężarówka odpadów, które zabijają ptaki, ryby, wieloryby i delfiny. Plaże naszego Bałtyku toną w śmieciach. Zatrzymajmy wspólnie to szaleństwo! TUTAJ możesz podpisać petycję ws. ograniczenia stosowania jednorazowego plastiku >>

Więcej o: