Pogoda w górach. W Tatrach złapał mróz i spadł śnieg. Turyści muszą uważać na silny wiatr

Na nagraniach z kamer można zaobserwować, że w wyższych partiach Tatr leży świeży śnieg. Niska temperatura, silny wiatr oraz bardzo słaba widoczność mogą utrudniać turystom wypoczynek w górach.
Zobacz wideo

Pogoda w Polsce nie należy ostatnio do zbyt wakacyjnych - w całym kraju przewidywane jest duże zachmurzenie, opady deszczu, porywisty wiatr i niskie temperatury. Jak podaje portal tatromaniak.pl w Tatrach, zwłaszcza na wysokości powyżej 2300 m n.p.m. turyści muszą przygotować się na utrudnienia w pokonywaniu górskich szlaków - skały są bowiem mokre i śliskie.

Pogoda w Tatrach. W najbliższych dniach będzie zimno, deszczowo i pochmurnie

Wczoraj w nocy temperatura na Łomnicy spadła do - 4 stopni, a na Kasprowym Wierchu spadła delikatnie poniżej zera. Portal 24tp.pl informuje, że po nocnych opadach niektóre szlaki w Tatrach są błotniste. Dodatkowo gęste chmury ograniczają widoczność, co widać m.in. na nagraniach z kamer Polskich Kolei Liniowych.

Turyści w najbliższych dniach muszą więc uważać wybierając się na wycieczki w góry. W Tatrach co najmniej do piątku zapowiadane są trudne warunki atmosferyczne. W najbliższych dniach ma być zimno i pochmurno. W wyższych partiach gór musimy być przygotowani na silniejsze porywy wiatru. Szczegółowe prognozy publikowane są codziennie na stronie Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - pogoda.topr.pl

Pogoda poprawić ma się dopiero w piątek - wtedy w Tatrach zapowiadane są większe rozpogodzenia oraz ocieplenie. W zamian jednak turyści muszą liczyć się z wyższym prawdopodobieństwem burz w tym regionie. 

Więcej o: