Pogoda na lato. Kiedy znowu będzie ciepło i przestanie padać? Polska wciąż pod wpływem niżu Pirmin

Po upalnym czerwcu wiele osób spodziewało się, że i lipiec będzie gorący i słoneczny. Pogoda spłatała nam jednak figla i wyraźnie się zmieniła. W efekcie mamy w Polsce duże zachmurzenie i liczne opady deszczu. Kiedy znowu będzie ciepło? - pytają Polacy, którzy w lipcu wybierają się na wakacje.
Zobacz wideo

Synoptycy nie mają dobrych wieści. Z prognozy pogody na portalu pogodynka.pl wynika, że do poniedziałku 15 lipca nie zobaczymy na termometrze wartości większych niż 23 stopnie. W ciągu kilku kolejnych dni najcieplej ma być na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej, a najzimniej nad morzem oraz w miejscowościach podgórskich, gdzie temperatura w ciągu dnia spadnie poniżej 20 stopni. W tym terminie możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, w sobotę 13 lipca także burz. Winnym takich warunków pogodowych jest znajdujący się nad Polską niż Pirmin, który przywędrował do nas z północno-zachodniej Rosji .

Prognoza pogody na lipiec. Czy w tym miesiącu będą upały?

Czy po 15 lipca pogoda się poprawi? Meteorolodzy z portalu AccuWeather prognozują, że niewielkie ocieplenie nastąpi dopiero 20 lipca i od tego dnia temperatura będzie stopniowo rosła. Najcieplej będzie 23 lipca - wówczas termometry na Dolnym Śląsku wskażą ok. 27 stopni. Druga fala ciepła zapowiadana jest na 28-29 lipca, jednak w tym terminie mogą wystąpić burze.

Pogoda na sierpień. Jaka będzie temperatura?

Synoptycy przewidują, że w sierpniu temperatura także nie przekroczy 30 stopni Celsjusza. Wszystko wskazuje na to, że najcieplejszymi dniami w kolejnym miesiącu będą dni 4-10 sierpnia - wówczas na termometrach zobaczymy maksymalnie 28 stopni. Należy jednak pamiętać, że tak dalekie prognozy meteorologów często się nie sprawdzają.

Więcej o:
Komentarze (50)
Pogoda na lato. Kiedy znowu będzie ciepło i przestanie padać? Polska wciąż pod wpływem niżu Pirmin
Zaloguj się
 • magnacarta

  Oceniono 27 razy 27

  wspaniale niech pada
  było już bardzo sucho

 • 6nine9

  Oceniono 13 razy 13

  "Kiedy znowu będzie ciepło? - pytają Polacy, którzy w lipcu wybierają się na wakacje".

  Wasze teksty zaczynają przypominać kabaret.

 • odowk

  Oceniono 13 razy 9

  Ufff, całe szczęście, można wreszcie odpocząć od tego piekła upałów.

 • esque

  Oceniono 9 razy 9

  najbardziej mnie bawią wyjeżdżający nad polskie morze: widomo, że klimat tam nie należy do najcieplejszych a pogody zamówic nie można. zamiast zabezpieczyć się na kazdy rodzaj pogody, to siedzą w pokojach i narzekają. tymczasem chłodne i wzburzone morze też jest fantastyczne. jeśli ktoś chce plackiem leżeć na plaży to może Karaiby.....

 • jo1952

  Oceniono 7 razy 7

  Jakie liczne opady deszczu!Na południe od W-wy nie padało od miesiąca!Ziemia wyschła na kamień,trawy białe,w lasach nawet chwasty pousychały!

 • vader2010

  Oceniono 15 razy 7

  Czy Inga może już przestać strajkować? Bo jeszcze trochę przed 15tym sierpnia trzeba będzie wyjmować zimówki....

 • hippolitt.kwass

  Oceniono 8 razy 6

  Tak płakali, że upał i nie idzie wytrzymać. Teraz nie idzie wytrzymać. Z zimna

 • capricorn.79

  Oceniono 7 razy 5

  Jak się klimat ociepla to musi być zimno, takie jest odwieczne prawo natury!

 • e_gregor2

  Oceniono 5 razy 5

  Deszcz? Gdzie? We Wrocławiu i okolicach od dawna zapomniane zjawisko

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX