Bytom. Sekcja zwłok matki i dwójki dzieci zakończona. Zginęli w wybuchu kamienicy

Sekcja zwłok trzech ofiar, które zginęły w sobotnim wybuchu gazu w kamienicy, zakończyła się we wtorek po południu. Wcześniej prokuratura informowała, że jej wyniki będą bardzo ważne dla ustalenia przyczyny katastrofy, we wtorek przekazano, że szczegóły dotyczące sekcji nie zostaną ujawnione ze względu na dobro prowadzonego śledztwa.
Zobacz wideo

W sobotę w kamienicy przy ul. Katowickiej w Bytomiu doszło wybuchu gazu. W jego wyniku ucierpiało siedem osób - trzy ofiary były śmiertelne. Chodzi o kobietę i dwójkę jej małych dzieci. Z doniesień medialnych wynikało, że powodem wybuchu mogło być rozszerzone samobójstwo matki. Oficjalnie mówi się o "rozszczelnieniu instalacji gazowej". 

Bytom. Sekcja zwłok się zakończyła

Ani prokuratura, ani biegli z zakresu pożarnictwa nie chcieli tego potwierdzać. Prokuratura Okręgowa w Katowicach, która prowadzi postępowanie wyjaśniające informowała, że sytuację będzie mogła rozjaśnić sekcja zwłok, która została zaplanowana na wtorek. Prok. Beata Książek-Nowicka mówiła, że badanie będzie miało "istotne znacznie w ustaleniu przyczyn katastrofy".

Sekcja zwłok już się zakończyła. Nie udzielamy żadnych informacji na temat wstępnych ustaleń sekcji ze względu na dobro śledztwa

- powiedziała we wtorek po południu prokurator Monika Łata z katowickiej prokuratury w rozmowie z Gazeta.pl.

Wcześniej dzienniki "Fakt" i "Super Express" cytowały znajomego ofiary, który twierdził, że kobieta mogła chcieć popełnić samobójstwo. Mówił, że miała życiowe problemy: odejście męża, choroba, brak pracy. Ponadto "Fakt" - na podstawie nieoficjalnych informacji - przekazał, że w mieszkaniu kobiety "śledczy znaleźli odkręcone kurki z gazem". Prokuratura Okręgowa w Katowicach podkreśla, że śledztwo ws. przyczyn wybuchu kamienicy w Bytomiu jest na bardzo wczesnym etapie, więc żadne informacje nie mogą być na razie potwierdzone.

Ze względu na wybuch 20 mieszkańców budynku musiało go opuścić, gdyż groziło im niebezpieczeństwo. We wtorek pierwsze osoby mogły już wrócić do kamienicy. 

Więcej o:
Komentarze (13)
Bytom. Sekcja zwłok matki i dwójki dzieci zakończona. Zginęli w wybuchu kamienicy
Zaloguj się
 • fcknzs

  Oceniono 15 razy 3

  Czy prezes Tramwajów Śląskich nadal pracuje? Bo to jego firma miała zaskoczyć remont tortów obok kamienicy w kwietniu, a końca nie widać. I to przez ten remont karetki nie miały jak dojechać na miejsce, ratownicy z noszami musieli skakać przez wykopy. I to jest też sprawa dla prokuratury.

 • janviertrois

  Oceniono 4 razy 2

  Szkoda, że od jakiegoś czasu nasze rodzime media zamieniły się w policyjną strażacką i szpitalną kronikę. W ukazywaniu ludzkiej tragedii niczemu nie służy. Na pewno wzbudza tylko ujemne emocje. Więc po co? Ale rozumiem też brak profesjonalizmu w tych instytucjach, ponieważ nie dysponują dziennikarzami a tylko kryminalnymi kronikarzami. Nad takim materiałem nie trzeba specjalnie pracować, a jeżeli dodatkowo dany wydawca płaci za informacje o takich zdarzeniach to już wiemy wszystko. Jak mantrę można powtarzać tylko jedne przykład, mianowicie nasza największa krajowa agencja PAP am obecnie około 5 zagranicznych dziennikarzy, a tymczasem np francuska AFP czy amerykańska Associated Press dysponuje tysiącami takich profesjonalnych dziennikarzy na całym świecie. Dlatego nie warto już oglądać polskich wiadomości w jakiejkolwiek stacji, ponieważ tam zawsze jest to samo: na początku Tusk i Kaczyński a potem wypadek drogowy albo zabójstwo, potem pogoda i koniec.

 • berek-oberek

  Oceniono 2 razy 2

  Odkręciła gaz, nie zapukał nikt na czas.

 • six_a

  Oceniono 1 raz 1

  przepraszam, ale ja nie rozumiem. rozszerzone samobójstwo przy gazie wybuchowym nadal spowodowałoby śmierć w wyniku wybuchu. a jeśli inna przyczyna samobójstwa to na jaki kit odkręcać gaz. wtedy to by było samobójstwo rozszerzone o zamiar wysadzenia reszty budynku.

 • zueoko

  Oceniono 6 razy -2

  Nikt nic nie wie. Samo się stało. Nie interesujcie się. Ciekawość to pierwszy stopień do piekła.

 • maxwywar2

  Oceniono 11 razy -3

  Serio? Dobrze że organy zrobiły sekcje - bo wyglądało to na wypadek lotniczy albo zderzenie pociągów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX