"Żebyście k... zdechły". Skazany za grożenie posłowi PO po rozprawie zwyzywał dziennikarzy

Arkadiusz K. został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata i grzywnę za grożenie śmiercią Cezaremu Tomczykowi z Platformy Obywatelskiej. Gdy mężczyzna wyszedł z sali rozpraw, zaczął wyzywać dziennikarzy.
Zobacz wideo

- TVN-om i Polsatom chciałbym powiedzieć, żebyście się j... k... na ryj. Żebyście k... zdechły - powiedział Arkadiusz K. po wyjściu z sali sądowej.

24-latek groził posłowi PO z anonimowego konta. Nie uciekł wymiarowi sprawiedliwości

Cezary Tomczyk (PO) miał otrzymywać anonimowe groźby przez Internet w sierpniu 2017 roku. Polityk otrzymywał wiadomości na Facebooku, których nadawca groził śmierci jemu oraz jego rodzinie. Sprawą zajęła się policja, a następnie prokuratura. Śledczym udało się ustalić, że za anonimowymi groźbami stoi Arkadiusz K. Został oskarżony o składanie gróźb karalnych i uprawdopodobnienie ich spełnienia -  relacjonuje Polsat News.

We wtorek 9 lipca 2019 roku zapadł wyrok w sprawie Arkadiusza K., który groził Cezaremu Tomczykowi. Mężczyzna przyznał się do winy. Sąd Okręgowy w Katowicach uznał go za winnego i skazał 24-latka na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Mężczyzna musi zapłacić także grzywnę w wysokości stu stawek dziennych. Pomimo wymierzonej mu kary nie okazał skruchy i zwyzywał znajdujących się przed salą sądową dziennikarzy.

W rozmowie z Polsat News Cezary Tomczyk stwierdził, że wyrok, który wydał katowicki sąd jest "symboliczny". "Anonimowe konto oskarżonemu nie pomogło.Takie sprawy dotyczą tysięcy ludzi w Polsce. Czas powiedzieć Hejt Stop! - napisał na Twitterze poseł PO.


 

Więcej o: