Olesno. 33-latek nagrywał telefonem umierającą koleżankę. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia

33-latek nagrywał telefonem umierającą koleżankę zamiast udzielić jej pomocy. Odpowie za to przed sądem. Prokuratura Rejonowa w Oleśnie skierowała już akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie.
Zobacz wideo

Marcin Z. w lipcu 2018 roku zaprosił do domu swoich rodziców w Mirowszczyźnie niedaleko Olesna (województwo opolskie) 33-letnią koleżankę Agnieszkę. Zgodnie z ustaleniami policji para zażywała narkotyki - podaje onet.pl.

Olesno. Zamiast pomagać nagrywał telefonem umierającą koleżankę. Mężczyzna usłyszał już trzy zarzuty

Po jakimś czasie kobieta źle się poczuła, straciła przytomność i dostała drgawek. Marcin Z. w tym czasie skontaktował się z inną znajomą, która doradziła mu wezwanie pogotowia ratunkowego. Mężczyzna zamiast tego zaczął nagrywać nieprzytomną 33-latkę telefonem.

Marcin Z. zadzwonił po pomoc dopiero kilka godzin później. Po przyjeździe ratownicy stwierdzili zgon kobiety. Za przyczynę jej śmierci uznano niewydolność układu krążenia i układu oddechowego, spowodowane zażyciem narkotyków. Według informacji portalu nto.pl w organizmie zmarłej znaleziono ślady metylenodioksymetamfetaminy (MDMA), znanej jako ecstasy. 

Marcin Z. usłyszał już zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci, nieudzielenia pomocy poszkodowanej i posiadania narkotyków, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego również trzymiesięczny areszt tymczasowy. Po wpłaceniu 20 tysięcy poręczenia majątkowego Marcin Z. przebywa obecnie na wolności - od tego czasu jest objęty dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju. Oskarżony nie przyznaje się do winy i odmawia składania wyjaśnień.

Więcej o:
Komentarze (79)
Olesno. 33-latek nagrywał telefonem umierającą koleżankę. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia
Zaloguj się
 • mirmarko

  Oceniono 33 razy 25

  Co taki sku...el ma we łbie. Co się dzieje z ludźmi. Czy proces odczłowieczenia społecznego możliwy do jest jeszcze do zatrzymania?

 • kerajek

  Oceniono 26 razy 16

  Bezmózgowy narkoman i morderca. Przecież gdyby od razu zadzwonił po pogotowie to ta kobieta mogłaby teraz żyć. A on sobie jaja zrobił z jej tragedii i nie pomógł. Dlaczego to jego nie spotkało ? Maksymalnie Maksymalny wyrok. Nie ma innej opcji.

 • syriusz.wila

  Oceniono 29 razy 13

  Kary powinny być od a nie do. Nie powinno być górnych limitów a sąd powinien wydawać wyroku adekwatne. Rozumiem wypadek samochodowy, ginie pasażer, i zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci, ale dać komuś narkotyki i patrzeć jak ktoś się trzepie i nie oddycha to normalne morderstwo, powinien dostać z 15 lat jak nic.

 • c.t.k

  Oceniono 12 razy 10

  Vincent Vega wiedziałby co robić

 • hens

  Oceniono 9 razy 9

  To jest facebookowe bydle. Najważniejsze ............zaistnieć w sieci !

 • pogromca.katoprawackiej.zarazy

  Oceniono 9 razy 7

  Przypomina mi się sprawz tych dziedziców Tetra Pak. Oboje ćpali, ona umarła z przedawkowania, a on ćpał dalej przy jej zwłokach.

 • pogromca.katoprawackiej.zarazy

  Oceniono 17 razy 7

  Prawo jest pomyślane dla bogatych. Jesteś bogaty, jesteś bezkarny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX