Śmierć Krzysztofa Skowrona, komendanta policji w Mikołowie. Zginął w wypadku motocyklowym

Zginął komendant powiatowy policji w Mikołowie nadkomisarz Krzysztof Skowron. Stracił życie w wypadku motocyklowym. Prawdopodobnie potrącił go samochód osobowy marki Toyota. Mimo trwającej godzinę reanimacji policjanta nie udało się uratować.
Zobacz wideo

O śmierci nadkomisarza Krzysztofa Skowrona poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie. "Śmierć Krzysztofa Skowrona jest dla nas ciosem. Nie ma słów by opisać żal i współczucie, jakie w tej chwili czujemy. Cześć Jego pamięci!" - czytamy na stronie mikołowskiej policji.

Śmierć nadkomisarza Krzysztofa Skowrona. Samochód osobowy nie ustąpił mu pierwszeństwa

Do wypadku, w którym zginął KPP w Mikołowie Krzysztof Skowron, doszło w poniedziałek 8 lipca około godziny 13 na drodze krajowej numer 79 w miejscowości Wełnin. Policjant jechał motocyklem od strony Sandomierza w kierunku Krakowa. Na skrzyżowaniu w Wełninie prawdopodobnie uderzył w niego samochód marki Toyota. Z pierwszych ustaleń policji wynika, że kierowca osobówki skręcał w lewo i nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka policjantowi - relacjonuje "Dziennik Zachodni".

Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie przeleciał nad samochodem i upadł na asfalt. Na miejsce wypadku zostały wezwane służby ratunkowe, wylądował tam też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Reanimacja Krzysztofa Skowrona trwała godzinę. Nie przyniosła jednak rezultatu i mężczyzna zmarł.

Więcej o: