Fundacja ojca Rydzyka opublikowała sprawozdanie finansowe. Wierni przekazali prawie 35 mln zł darowizn

Fundacja Lux Veritatis, której prezesem jest redemptorysta o. Tadeusz Rydzyk, zanotowała w 2018 r. ponad 3,3 mln zł zysku - wynika z ujawnionego właśnie sprawozdania finansowego. Fundacja działa od 1998 r., jest m.in. nadawcą telewizji Trwam.
Zobacz wideo

3 329 311,79 zł - tyle zysku wykazała w 2018 r. fundacja Lux Veritatis, której prezesem jest ojciec Tadeusz Rydzyk - wynika ze sprawozdania finansowego fundacji. Dla porównania - w 2017 r. zysk fundacji wyniósł ok. 1,5 mln zł.

Sam przychód fundacji w 2018 r. to nieco ponad 48 mln zł, z czego ok. 34,2 mln zł to darowizny, a ok. 13,8 mln zł wpływy z działalności gospodarczej w kraju i za granicą (m.in. produkcja i emisja programów telewizyjnych, sprzedaż książek, płyt itp.).

Przeciętne zatrudnienie w 2018 r. to "49,5 osoby", głównie byli to "pracownicy obsługi redakcyjno-technicznej".

O. Tadeusz Rydzyk i Fundacja Lux Veritatis

Fundacja jest m.in. nadawcą TV Trwam, jest udziałowcem spółki Geotermia Toruń, prowadzi księgarnię, zajmuje się też budową Muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. św. Jana Pawła II. Jak czytamy w sprawozdaniu, zysk fundacji ma zostać przeznaczony w całości na "działalność statutową".

Aktywa i pasywa fundacji (czyli np. sprzęt telewizyjny, auta itp.) to 235 976 722,56 zł.

Jak czytamy na stronie fundacji, do jej celów statutowych należy: "działalność naukowa, polegająca między innymi na badaniu postaw Polaków wobec Żydów podczas II wojny światowej", "działalność kulturoznawcza", polegająca na produkcji filmów i organizacji wydarzeń kulturalnych, a także "pobudzanie krajowej twórczości audiowizualnej oraz upowszechnianie edukacji religijnej i społecznej, w tym poprzez rozpowszechnianie programów telewizyjnych".

Więcej o:
Komentarze (373)
Fundacja ojca Rydzyka opublikowała sprawozdanie finansowe. Kilka milionów złotych zysku
Zaloguj się
 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 114 razy 104

  Jeśli ludzie dobrowolnie wpłacają na Rydzyka - ok, ich pieniądze. Jeśli Rydzyka dotuje państwo z pieniędzy wszystkich obywateli - to już jest skrwysyństwo.

 • stachkaz47

  Oceniono 87 razy 73

  To wóz transmisyjny niech sobie kupi z ZYSKU ten ZŁODZIEJ .
  I sprawdzić podatki tego GANGSTERA,

 • krzycho-to-ja

  Oceniono 67 razy 63

  Ci z piramid finansowych mogliby się uczyć od niego jak się ściąga kasę :)

 • plastikpiokio

  Oceniono 48 razy 42

  a lie milionow schował złodziej tadzik pod stołem ????? czyli ukrył na tzw czarną godzinę ?

 • ga.spar

  Oceniono 42 razy 36

  mając taki hojny rząd fundacje toruńskiego grzyba zanotowały by zyski nawet wtedy, gdyby zajmowały się przesypywaniem piasku na Saharze

 • sector23

  Oceniono 35 razy 33

  Ojciec Skarbonka, niczym sporysz zatruwa ziarno, jakim karmi otumanionych wyznawców wyciągając od nich tony kasy. Przy okazji usiadł okrakiem na państwowym bankomacie, wiedząc, ze ta PiSowska władza kocha i potrzebuje takich zbiorowych czarodziejów i manipulantówpanujących nad mniej rozgarnietą częścią polskiego społeczeństwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX