Wybuch gazu w Bytomiu. Krążą spekulacje. Sekcja zwłok matki i córek pomoże rozwiązać sprawę

We wtorek odbędą się sekcje zwłok trzech ofiar sobotniego wybuchu gazu w kamienicy w Bytomiu. Jak mówią śledczy, będzie miała "istotne znaczenie" we wskazaniu przyczyn tragedii. W wybuchu zginęła matka z córkami.
Zobacz wideo

W sprawie wybuchu w kamienicy w Bytomiu prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku "sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, skutkiem których jest śmierć" - podał portal tvn24.pl.

W mediach mężczyzna - przedstawiony jako znajomy ofiary - opowiada, że to mogło być samobójstwo. Rozmowę z panem Zdzisławem Wojdasem publikują wtorkowy "Fakt" i "Super Express". Twierdzi, że kobieta, która zginęła w wybuchu, miała życiowe problemy: odejście męża, choroba, brak pracy. Ponadto "Fakt" - na podstawie nieoficjalnych informacji - przekazał, że w mieszkaniu kobiety "śledczy znaleźli odkręcone kurki z gazem". Wcześniej informację o możliwym samobójstwie podawał lokalny portal bytomski.pl

Wybuch gazu w Bytomiu. Badają przyczyny

Straż mówi o "rozszczelnieniu instalacji" gazowej. Czy ktoś rozszczelnił ją celowo? Ani staż, ani prokuratura nie przesądza. Wraz z biegłymi z zakresu pożarnictwa zbadali już miejsce tragedii. Rzeczniczka katowickiej prokuratury Beata Książek-Nowicka podkreśliła, że śledztwo znajduje się na bardzo wczesnym etapie. Ustalenie przebiegu i powodów eksplozji nastąpi dopiero po przeanalizowaniu zebranego materiału dowodowego. Ważne będą też wyniki wtorkowej sekcji zwłok. Te, jak przekazała Książek-Nowicka w rozmowie z TVN24, "będą miały istotne znaczenie w ustaleniu przyczyn katastrofy". 

Bytom. Wybuch w kamienicy

Do wybuchu doszło w sobotę 6 lipca wczesnym popołudniem w Bytomiu przy ul. Katowickiej 37. Zginęły trzy osoby - kobieta i jej dwoje małych dzieci. Poważnych poparzeń doznała przechodząca ulicą 62-latka. W sumie ranne zostały cztery osoby, ewakuowano ponad 20. Pierwsi mieszkańcy kamienicy mają wkrótce wrócić do swoich mieszkań.

Więcej o:
Komentarze (13)
Wybuch gazu w Bytomiu. Krążą spekulacje. Będzie sekcja zwłok
Zaloguj się
 • nessuno

  Oceniono 17 razy 13

  Smutna historia, może kobieta faktycznie posunęła się do tak desperackiego kroku.
  A lada moment leniwe larwy z OPS-u bedą zapewniać, że w tej rodzinie wszystko było ok.

 • ganro

  Oceniono 7 razy 3

  Smutna i straszna historia.

 • lusjola

  Oceniono 2 razy 2

  Tragedia i dramat wielu osób ...

 • stachkaz47

  Oceniono 4 razy 2

  Samobójstwo byłoby najlepszym rozwiązaniem dla WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.

 • hiperon59b

  Oceniono 3 razy 1

  Tak duże stężenie gazu powinni czuć nawet przechodnie na ulicy nie tylko mieszkańcy tego budynku. Pytanie jest takie, co spowodowało wybuch i pożar tego miejsca, jakaś iskra. Samobójstwo to dobry trop.

 • antygronkowiec

  Oceniono 7 razy 1

  500+ to jednak za mało...

 • silvermane

  Oceniono 4 razy 0

  A co będzie jak stwierdzą przestępstwo? Wykopią zwłoki i powieszą na rynku?

 • supermarjan

  Oceniono 7 razy -3

  mysle ze wątpię.......
  to jest po prostu wypadek górniczy.
  Bytomianie wiedzą o czym pisze......

 • kali12019

  Oceniono 8 razy -6

  Ja już wiem co będzie kolejny ktory nic nie robi Prezydent powie ze to bylo samobójstwo rozszerzone byle by prawda nie wyszla na jaw ! Kazdy w bytomiu wie jak wygladaja inspekcjie z gazownictwa ! Pan prezydent wypowiada sie na youtube ze kazdy jego poprzednik duzo obiecywal nic nie robil a co on zrobil ? Wielokrotnie oszukal mieszkańców pobierać chce dotacjie na remont miasta obiecuje jakie to warunki mieszkaniowe pozmienia nic nie zmienił na mieszkanie możesz czekać 50 lat i tak go nie dostaniesz bo masz umowę najmu i powiedzą Ci że masz iść do tbs A skond ludzie w Bytomiu mają mieć na to kase przykład mieszkanie 40 m2 A kaucja 10×czynsz 15 000 ludzie to kpina jest nawet Pan Wolosz nie odczytuje maili od bytomianin kompletna olewka na swoich Mieszkańców i taka jest prawda że rodziny wielodzietne w Bytomiu muszą radzić sobie same i dochodzi do takich sytuacji ! Wstyd i hańba Panie prezydencie ! Osobiście mieszkam w mieszkaniu gdzie pali się instalacja elektryczna A prośby do prezydenta poległy na niczym jesteśmy w kraju Unii Europejskiej A 100 lat za murzynami jesteśmy Zwróćcie uwage na Prezydenta chwali się byle czym a to kolejny który nic nie robi i chawlipieta wstyd wstyd i wstyd byle jak najdalej od Bytomia !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX