Rozpoczęły się wypłaty dla nauczycieli z funduszu strajkowego. Jest kilka warunków

W poniedziałek 8 lipca ruszyły wypłaty 500 złotych dodatku, który nauczyciele biorący udział w kwietniowym strajku otrzymają ze społecznego funduszu strajkowego "Wspieram nauczycieli". Na początku lipca znajdowało się w nim ponad 8,6 mln złotych.
Zobacz wideo

Jak wynika z informacji przekazanych przez Związek Nauczycielstwa Polskiego na jego stronie internetowej, napłynęło ponad 30 tys. wniosków z prośbą o pomoc materialną w związku z dochodami, które nauczyciele utracili w wyniku strajku

W pierwszej kolejności pomoc otrzymają najbardziej potrzebujący

Kwota dodatku wyniesie 500 zł (brutto). Nie każdy, kto złoży wniosek, dostanie pomoc. Osoby, które chcą ją otrzymać, muszą spełnić warunek przynajmniej 9 dni udziału w strajku. Poza tym, w dniu przystąpienia do protestu nie mogły być członkami związku zawodowego, a teraz są w trudnej sytuacji materialnej. Oprócz tego wniosek musi spełniać kryteria formalne, zawierać wszystkie wymagane informacje (m.in. dochód), a także być podpisany, wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

W pierwszej kolejności pieniądze otrzymają nauczyciele, nauczycielki oraz pracownicy oświaty, których dochody wynoszą mniej niż 1000 zł brutto na członka rodziny. Następnie pomoc trafi do osób, których dochody na osobę w rodzinie wynoszą 1500 zł, 2000 zł. itd. "Dopóki starczy pieniędzy" - czytamy w komunikacie.

W społecznym funduszu strajkowym 1 lipca znajdowało się 8 605 911 zł.

Część wniosków została odrzucona

ZNP zaznaczył, że część wniosków została odrzucona. Najczęściej przyczyną był brak informacji o dochodzie, liczbie dni spędzonych na strajku, niespełnienie wymogu minimum 9 dniu udziału w proteście lub brak podpisu pod wnioskiem.

Więcej o:
Komentarze (49)
Rozpoczęły się wypłaty dla nauczycieli z funduszu strajkowego. Jest kilka warunków
Zaloguj się
 • rgfm

  Oceniono 13 razy 3

  Nie dajcie się przekupić! Zalewska za brak kompetencji kosi kasę w EP. Taki to PiS. Ta kura musi być osądzona wolnymi sądami na jesień.

 • suzuya

  Oceniono 14 razy 2

  Warunek jest jeden. Trzeba być swojakiem, pozostali niech gryzą trawę, bo mirabelki i szczaw jeszcze nie niedostępne.

 • irena_mira

  Oceniono 1 raz -1

  nie mogę polubić komentarzy, które popieram i odwrotnie też

 • dar61

  Oceniono 3 razy -1

  Wiadomo, wsparłem.
  I wspierać będę.
  Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…

  ****
  W artykule o belfrach, o poprawianiu rzeczywistości - taki byk?!
  '...Poza tym, w dniu przystąpienia do protestu nie mogł...' [PRZECINKOZA]
  >>> Poza tym w dniu... [BEZ PRZECINKA]

 • kichchi

  Oceniono 3 razy -1

  najbardziej mnie śmieszy to że rzekomo uczniowie mieli popierać strajk nauczycieli. za moich czasów w szkole zarabiali mniej i nie dyskutowali z uczniakami o słusznej wysokości swojej pensji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX