Ojciec Rydzyk zbiera na spłatę nowego wozu transmisyjnego Radia Maryja. Kosztował 5 mln zł

Ojciec Tadeusz Rydzyk zaapelował do słuchaczy Radia Maryja, aby podczas corocznej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę przekazywali w małych kopertach datki. Mają one sfinansować zakup nowego wozu transmisyjnego, na który zaciągnięto pożyczkę. Kosztował ponad 5 mln złotych.
Zobacz wideo

Apel pojawił się w audycji prowadzonej w Radio Maryja, a także w oficjalnym komunikacie skierowanym do uczestników pielgrzymki zamieszczonym na stronie rozgłośni przez ojca Tadeusza Rydzyka.

Ojciec Rydzyk: Taniej już nie da się zrobić czegoś takiego

Duchowny poinformował w nim, że na Jasnej Górze zostanie poświęcony nowy wóz transmisyjny. "Dotychczasowy ma już 16 lat i przynajmniej 700 tys. km przebiegu. Wyposażenie do transmisji jest już bardzo zużyte. Samochód z wyposażeniem do transmisji kosztuje ponad 5 mln zł. To są duże pieniądze. To bardzo dużo dla nas, ale taniej już nie da się zrobić czegoś takiego" - czytamy.

Ojciec Tadeusz Rydzyk zaznaczył, że na ten cel została wzięta pożyczka. "Dlatego także w tym roku, a może jeszcze bardziej niż w inne lata, prosimy o pomoc, o symboliczną Różę dla Matki Najświętszej - dla Jej radia, bo to jest Jej radio" - poprosił uczestników pielgrzymki. Wyjaśnił, że koperty z datkami należy wkładać do urn w namiotach ustawionych między namiotami Fundacji "Nasza Przyszłość". Koperty powinny być podpisane imieniem, nazwiskiem i adresem darczyńcy. To w celu wysłania późniejszych podziękowań, a jednocześnie potwierdzenia, że datek trafił do odpowiedniego źródła. Mają być również małe rozmiarem, aby można je było włożyć bezpośrednio do urn.

- Niech się to nigdzie nie zapląta. Niech dotrze pod właściwy adres - zaznaczył dyrektor stacji radiowej i telewizyjnej.

Więcej o:
Komentarze (217)
Ojciec Rydzyk zbiera na spłatę nowego wozu transmisyjnego Radia Maryja. Kosztował 5 mln zł
Zaloguj się
 • munaciello

  Oceniono 74 razy 62

  A nie lepiej pomodlić się o jakiegoś bezdomnego z niepotrzebnym mu wozem transmisyjnym?
  Albo - jeśli będzie więcej zdrowasiek i leżenie krzyżem - dwoma.
  Będzie taniej.

 • 2.joana

  Oceniono 50 razy 36

  Może powinien prowadzić transmisje z tego samochodu, co go dostał od bezdomnego?:-)))

 • ewa5.0

  Oceniono 38 razy 32

  Ta hiena nie zna granicy chamstwa,cynizmu i bezczelności!

 • wolak007

  Oceniono 44 razy 32

  Wystarczy rower i telefon z funkcją nagrywania! Więcej nie potrzeba, żeby nagrać księdza i ministranta?...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX