IMGW wydało ostrzeżenia dla północy Polski. Na Pomorzu możliwe intensywne opady i wysokie napełnienie Bałtyku

IMGW wydało ostrzeżenia dla mieszkańców północy Polski. W województwie pomorskim można spodziewać się bardzo intensywnych opadów. Instytut ostrzega również przed podtopieniami, które mogą dotyczyć województwa zachodniopomorskiego.
Zobacz wideo

Ostatnie dni są nie tylko chłodniejsze, ale i bardziej deszczowe. Meteorolodzy informują, że Polska znajduje się obecnie pod wpływem niżu, który przybył z Rosji. Masy chłodnego powietrza przyniosą zachmurzenie, znaczne obniżenie temperatur (około 20 stopni C) i intensywne opady z możliwymi burzami.

IMGW wydało ostrzeżenia dla Pomorza

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia związane z intensywnymi opadami dla bardzo dużej części województwa pomorskiego. Ostrzeżenie nie dotyczy tylko powiatów puckiego, wejherowskiego, chojnickiego i człuchowskiego. IMGW prognozuje, że mogą pojawić się tam przelotne opady oraz lokalne burze. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 19.30 w poniedziałek.

Ostrzeżenie wydano także w związku z zagrożeniem hydrologicznym - stan wody w rzekach na Pomorzu może być wysoki i doprowadzić do lokalnych wezbrań i podtopień. W związku z tym wydano ostrzeżenie drugiego stopnia dla województwa zachodniopomorskiego. Oznacza to, że stany wody będzie tam wysoki - powyżej stanu ostrzegawczego, ale poniżej alarmowego. IMGW wydało też ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa pomorskiego - tam woda będzie zbliżać się do stanu ostrzegawczego.

Dodatkowo biuro prognoz hydrologicznych w Gdyni informuje o wysokim napełnieniu Bałtyku i wahaniem się stanu wody na Zalewie Szczecińskim. Wydano ostrzeżenie drugiego stopnia.

Więcej o:
Komentarze (21)
IMGW wydało ostrzeżenia dla północy Polski. Na Pomorzu możliwe intensywne opady i wysokie napełnienie Bałtyku
Zaloguj się
 • fotd

  Oceniono 13 razy 7

  IMGW "wydał", a nie "wydało". Dlaczego ? Na to pytanie niech już "redaktor" sobie sam odpowie. Dalej czytamy : "Dodatkowo biuro prognoz hydrologicznych w Gdyni informuje o wysokim napełnieniu Bałtyku i wahaniem się stanu wody (...)" "Wahaniu" w tym przypadku. Ręce opadają. Wy za taki poziom chcecie pieniądze ?

 • 31.februarius

  Oceniono 13 razy 3

  "wysokie napełnienie Bałtyku"?!
  To chyba wszystko przez tego całego drzędera?!

 • stachkaz47

  Oceniono 4 razy 2

  Wysokie napełnienie BAŁTYKU-tego nawet Duda nie wymyślił.
  Może z powodu przekopu.

 • tadek5516

  Oceniono 5 razy 1

  Za sprawą niżu który przybył z Rosji... A Rosji nie można obciążyć za ewentualne podtopienia ? Czy choćby noty protestacyjnej do Moskwy nie można wysłać ? Ciągle będą nas tak podtapiać ?

 • pierwszychamrp

  0

  I dobrze, mamy w Gdańsku pierwszy od wielu lat spokojny lipiec - bez inwazji januszyzmu.

 • proteusz33

  Oceniono 6 razy 0

  Bałtyk ma zawór bezpieczeństwa,nie przepełni się

 • poppers68

  Oceniono 3 razy -1

  Kiedy wróci lato?????
  Kiedy wrócą afrykańskie upały????
  Tak było jeszcze 2 tygodnie temu.
  A teraz:
  Kiedy wróci lato!!????
  Kiedy będzie ciepło?????

  Nie no....... robota w redakcji to robota marzeń. Co się dziwić, że w Polsce młodzież nie chce być frezerami, krawcowymi, mechanikami samochodowymi, wózkowymi i tokarzami.
  Po co? Trzeba robić wszystko aby w dużym mieście załatwić sobie przez znajomych robotę w dowolnej redakcji a robota sama się kręci. Wystarczy tylko klepać to samo - tylko zamiennie, zgodnie z aktualną prognozą pogody :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX