IMGW wydało ostrzeżenia dla północy Polski. Na Pomorzu możliwe intensywne opady i wysokie napełnienie Bałtyku

IMGW wydało ostrzeżenia dla mieszkańców północy Polski. W województwie pomorskim można spodziewać się bardzo intensywnych opadów. Instytut ostrzega również przed podtopieniami, które mogą dotyczyć województwa zachodniopomorskiego.
Zobacz wideo

Ostatnie dni są nie tylko chłodniejsze, ale i bardziej deszczowe. Meteorolodzy informują, że Polska znajduje się obecnie pod wpływem niżu, który przybył z Rosji. Masy chłodnego powietrza przyniosą zachmurzenie, znaczne obniżenie temperatur (około 20 stopni C) i intensywne opady z możliwymi burzami.

IMGW wydało ostrzeżenia dla Pomorza

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia związane z intensywnymi opadami dla bardzo dużej części województwa pomorskiego. Ostrzeżenie nie dotyczy tylko powiatów puckiego, wejherowskiego, chojnickiego i człuchowskiego. IMGW prognozuje, że mogą pojawić się tam przelotne opady oraz lokalne burze. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 19.30 w poniedziałek.

Ostrzeżenie wydano także w związku z zagrożeniem hydrologicznym - stan wody w rzekach na Pomorzu może być wysoki i doprowadzić do lokalnych wezbrań i podtopień. W związku z tym wydano ostrzeżenie drugiego stopnia dla województwa zachodniopomorskiego. Oznacza to, że stany wody będzie tam wysoki - powyżej stanu ostrzegawczego, ale poniżej alarmowego. IMGW wydało też ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa pomorskiego - tam woda będzie zbliżać się do stanu ostrzegawczego.

Dodatkowo biuro prognoz hydrologicznych w Gdyni informuje o wysokim napełnieniu Bałtyku i wahaniem się stanu wody na Zalewie Szczecińskim. Wydano ostrzeżenie drugiego stopnia.

Więcej o: