Lubin. Matka zostawiła niemowlę w nagrzanym samochodzie na godzinę. Poszła na bazar handlować

Lubin. 31-letnia matka nie wiedziała, że pozostawienie dziecka w nagrzanym samochodzie to bardzo poważne przewinienie. Jej 8-miesięczna córeczka spędziła tam prawie godzinę. Na szczęście nic się jej nie stało, ale 31-latka usłyszała zarzuty, za które może jej grozić nawet pięć lat więzienia.
Zobacz wideo

Mieszkańcy Lubina (woj. dolnośląskie) zauważyli w jednym z samochodów zaparkowanych przy tamtejszym bazarze płaczące dziecko. Malutka dziewczynka wyglądała na przerażoną, zaniepokoiło ich również to, że dziecko może być odwodnione. Temperatura na zewnątrz wynosiła ponad 25 stopni C, a auto było zaparkowane w nasłonecznionym miejscu.

Lublin. Niemowlę zostało na godzinę w gorącym aucie

Na miejsce wezwano pomoc. Niemal natychmiast po tym, jak przy samochodzie zjawił się patrol policji, odnalazła się również matka dziecka zamkniętego w środku. Prawdopodobnie jej uwagę zwróciły migające światła radiowozu. Okazało się, że zostawiła swoją 8-miesięczną córeczkę w pojeździe, gdy ta spała i poszła na bazar handlować odzieżą. Jak informuje asp. szt. Sylwia Serafin z komendy w Lubinie, 31-letnia kobieta była zdziwiona tym, że ktoś wezwał służby do jej dziecka. Dodała, że dziecko było samo przez około 50 minut. Pod jej opieką znajdowało się jeszcze dwoje dzieci.

Policjanci wezwali pogotowie ratunkowe. Po wstępnych badaniach przewieziono dziewczynkę do szpitala, gdzie lekarz pediatra podjął decyzję o pozostawieniu jej w placówce z uwagi na objawy odwodnienia. Pozostała dwójka dzieci została przekazana ich ojcu, który pojawił się na miejscu interwencji. Wcześniej mężczyzna razem ze swoją partnerką handlowali na bazarze. Jak dodaje lubińska policja, 31-letnia matka usłyszała zarzuty. Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi jej nawet do pięciu lat więzienia

Policja przypomina, że samochody pozostawione na słońcu mogą zamienić się w śmiertelną pułapkę. Wnętrze bardzo szybko się nagrzewa, a pozostawione tam dzieci czy zwierzęta mogą poważnie ucierpieć.

Więcej o:
Komentarze (53)
Lubin. Matka zostawiła niemowlę w nagrzanym samochodzie na godzinę. Poszła na bazar handlować
Zaloguj się
 • boobooo

  Oceniono 33 razy 33

  Ojciec wraz z matką handlowali na bazarze. (...) Jak dodaje lubińska policja, 31-letnia matka usłyszała zarzuty. Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi jej nawet do pięciu lat więzienia ...... A ojciec???? To jedynie matka odpowiada karnie za brak opieki nad dzieckiem!

 • kleopatra51

  Oceniono 34 razy 30

  Nic do tych debili, kurna, nie dociera. I tacy mają prawa wyborcze, więc nie dziw, że PiS ma tak duże poparcie

 • 2.joana

  Oceniono 33 razy 29

  31-latka? Trójka dzieci? I NIE WIEDZIAŁA, czym grozi zostawienie dziecka w przegrzanym aucie?

 • tully.makker

  Oceniono 30 razy 28

  Zaraz, zaraz - czyli na bazarze handlowali i ojciec i matka, ale tylko matka zostawila dziecko i w konsekwencji otrzymala zarzuty?

 • g96

  Oceniono 27 razy 25

  Barnevernet - w ramach funduszy Norweskich poprosić o przejęcie opieki nad dziećmi w Polsce, dopóki jeszcze jest nad kim.

 • arkusza

  Oceniono 30 razy 24

  "31-letnia matka usłyszała zarzuty." - "Pozostała dwójka dzieci została przekazana ich ojcu, który pojawił się na miejscu interwencji. Wcześniej mężczyzna razem ze swoją partnerką handlowali na bazarze.". WTF? Dlaczego tylko matka "usłyszała zarzuty"?

 • tempo.rary

  Oceniono 22 razy 20

  A ojciec ma ograniczone prawa rodzicielskie, że on mógł handlować z czystym sumieniem?

 • abcacy

  Oceniono 17 razy 15

  Najgorsze w tym wszystkim jest to, że o tym się bębni co chwila, podobnie jak o jeździe z nadmierna prędkością. Ale jak widać jest wielu co sądzi, że ich to nie dotyczy, im się uda ale do czasu. Niestety w takich przypadkach ofiarami są jednak nie sprawcy a szkoda bo byłoby równie tragicznie ale zdecydowanie sprawiedliwiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX