Długoterminowa prognoza pogody na lipiec. Kiedy znowu będzie ciepło?

Jaka będzie pogoda do końca lipca? Czy wrócą upały czy raczej powinniśmy spodziewać się deszczu? Oto długoterminowa prognoza pogody na cały miesiąc.
Zobacz wideo

Synoptycy nie mają dobrych wieści dla osób, które przepadają za wysokimi temperaturami lub liczyły na upalną pogodę na czas urlopu. W lipcu nie zobaczymy na termometrach 30 stopni.

Prognoza pogody na lipiec. Po pochmurnych dwóch tygodniach powróci słońce

Z długoterminowej prognozy pogody na portalu AccuWeather wynika, że w ciągu kolejnych dwóch tygodni możemy spodziewać się częstych, choć nie obfitych opadów deszczu. Od wtorku 9 lipca do niedzieli 14 lipca słońce będzie często wyglądać zza chmur, jednak od kolejnego poniedziałku aż do soboty 20 lipca za oknem będziemy oglądać głównie chmury i częste opady deszczu, a lokalnie nawet burze. W tym czasie temperatura maksymalna będzie wahać się w granicach 17-25 stopni.

Druga połowa lipca zapowiada się ciepło, jednak nie upalnie. Od 21 lipca temperatura w ciągu kolejnych dni będzie wzrastać maksymalnie do 23-26 stopni. Od tego momentu większość dni będzie słoneczna, choć na niebie nie zabraknie także chmur. Nie będą to jednak chmury deszczowe. Meteorolodzy prognozują, że w drugiej połowie miesiąca deszcz wystąpi tylko w weekend 27-28 lipca.

Więcej o: